تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

کلیسای مریم مقدس اردبیل

در کوچه‌ای به نام ارمنستان گازران یا اونچو میدان، کلیسای متروکه وجود دارد که کم‌تر از دو قرن قدمت دارد. از تاریخ دقیق بنا اطلاعی در دست نیست و تاریخ 1876 میلادی که روی در ورودی آن دیده می‌شود به سال اهداء در به کلیسا و نصب آن مربوط می‌شود. شکل کلی بنا به صورت مستطیل و شکل داخلی آن فضایی مربع شکل با چهار درگاه بلند است. بنا دارای یک تاق جناقی است که روی آن گنبدی آجری به شکل چتر قرار گرفته است.
پنجره‌هایی که در پایین گنبد و در بدنه دیوار ساخته شده‌اند، نور داخل کلیسا را تأمین می‌کنند. محراب کلیسا در قسمت شرق بنا واقع شده و مزین به تزئینات نقاشی، به صورت ترنج با گل‌هایی به رنگ سبز روشن و نارنجی در زمینه لاجوردی است. اندک تزئیناتی نیز در ازاره کلیسا به چشم می‌خورد. درِ چوبی کلیسا با تزئینات هندسی زیبا، یادگار میرزائیان از ارامنه اردبیل بود که به یادبود گالوست میرزائیان پدر خانواده ساخت و به کلیسا اهداء ‌کرد. روی این در، عبارت زیر به خط ارمنی نوشته شده است: «این درب خانه حقیقی خداست که به رسم یادبود از طرف اگالوس ملیک میرزایانس به کلیسای مریم مقدس هدیه می‌شود. 1876.»

استان: اردبیل

شهر: اردبیل

طبیعت: کلیسا

آوازه (شهرت): بین‌المللی

هتل های نزدیک به این مکان گردشگری:

نام درجه کیفی تعداد اتاق‌ها

هتل آپارتمان پینار سرعین

2 43

هتل کوثر

3 44

هتل آپارتمان آتا

1 15

هتل آپارتمان اترک

3 48