"گردش - تور لحظه آخری"

تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش، تور لحظه آخری گرجستان، تور لحظه آخری ارمنستان، تور اروپا

"گردش - تور لحظه آخری"

تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش، تور لحظه آخری گرجستان، تور لحظه آخری ارمنستان، تور اروپا

پست ویژه تور لحظه آخری صربستان 2 آذر 96/ 4 شب از۲٫۲۹۵٫۰۰۰ تومان

پست ویژه تور 24 روزه اروپا نوروز 97/ (فرانسه، آلمان، اتریش، ایتالیا، یونان، ترکیه)

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا بلیط هواپیما بلیط هواپیما قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

گردشگری چهارمحال و بختیاری - چشمه دیمه کوهرنگ

چشمه دیمه کوهرنگ چهارمحال و بختیاری
چهارمحال و بختیاری دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و انسانی بسیاری است که جاذبه های گردشگری طبیعی در این استان بیشتر به چشم میخورد یکی از آنها چشمه زیبای دیمه کوهرنگ است. در استان چهارمحال و بختیاری مخصوصا شهرستان کوهرنگ سرچشمه های کوچک و بزرگ و طبیعی وجود دارد که از آن جمله چشمه دیمه می باشد. چشمه دیمه یکی از سرچشمه های اصلی زاینده رود می باشد که قبل از ایجاد تونلهای کوهرنگ وجود داشته و هنوز هم میباشد.،در ده کیلومتری چلگرد ودر مجاورت روستای د یمه واقع گردیده است .آب این چشمه یکی از گواراترین آبهای جهان است و خواص درمانی زیادی از جمله جلوگیری از پوسیدگی دندان به خاطر وجود کلسیم و درمان عفونت های کلیوی دارد.
چشمه دیمه کوهرنگ به دلیل دارا بودن فضاهای سرسبز و خرم، راه دسترسی آسفالته، سرویس بهداشتی و سکوی نشیمن اطراف خود از دیر باز به عنوان یکی از تجمع گاه های ایلات و عشایر بختیاری و گردشگران شناخته شده است. مناظر زیبا و چشمگیر  همچنین فضاسازی اطراف چشمه، این مکان را در ردیف زیباترین گردشگاههای شهرستان کوهرنگ قرار داده است.

گردشگری چهارمحال و بختیاری - چشمه دیمه کوهرنگ

برای رسیدن به طبیعت زیبای کوهرنگ باید از شهرکرد به سمت فارسان رفت و از آن جا به شهر چلگرد رسید. در طول مسیر گردشگاه پیرغار وجود دارد که در آن کتیبه ای سنگی مربوط به زمان محمدعلی شاه قرار دارد. با عبور از شهر چلگرد در سمت چپ جاده آبشار اول کوهرنگ قابل مشاهده می باشد که چندین هتل در اطراف آن نیز ساخته شده است. با وجود دست ساز بودن این آبشار مناظر اطراف آن بسیار زیبا می باشد و در فصل های مختلف دارای تنوع زیستی چشم گیری می باشد. با ادامه دادن یک مسیر فرعی به آبشار بسیار زیبای شیخ علیخان می رسید که در دل کوه مناظر منحصر بفردی را خلق کرده است. دشت و رود اطراف این آبشار بر زیبایی آن افزوده است. برای خوردن ناهار می توانید کباب بختیاری را در هتل ها و یا رستوران های اطراف چلگرد میل نمایید و در مسیر بازگشت به شهرکرد از مجموعه زیبایی از چشمه های دیمه و درخت های افراشته ی اطراف آن بازدید نمایید. آب های خارج شده از چندین چشمه به یک برکه وارد می شود و پس از عبور از چند پل کوچک وارد کانال هایی می شوند که در نهایت وارد دشت می شوند. در فاصله ی کمی از چمشه دیمه دشت لاله های واژگون قرار گرفته است که در ماه اردیبهشت باز می شوند. این دشت یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری طبیعی در ایران است.
بر اساس بررسی‌های انجام شده آب این چشمه که یکی از گواراترین آب‌های جهان است، دارای املاح و مواد معدنی بسیار غنی و در نتیجه ویژگی التیام دهندگی می باشد. خواص درمانی این چشمه از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و برای دفع سنگ کلیه مفید واقع می شود. همین معدنی بودن آب سبب شده که آن را در زمره ی بهترین آب های معدنی جهان معرفی کنند. معدنی  بودن آب این چشمه موجب شده است که مسافرانی که به دیدن روستا و چشمه دیمه می آیند با خود آب این چشمه را به سوغات می برند. اهالی شهرستان کوهرنگ و مردم  روستای دیمه اعتقاد زیادی به خواص معدنی و درمانی این چشمه دارند.

مسیر دسترسی: استان چهارمحال و بختیاری ،شهرستان کوهرنگ،روستای دیمه ،کیلومتر 2

آب و هوای چهار محال بختیاری

اطلاعات سفر

اطلاعات مفید گردشگری

اطلاعات چشمه دیمه کوهرنگ

اطلاعات گردشگری

بانک اطلاعات تور

بانک اطلاعات تور مسافرتی

بانک اطلاعات گردشگری

تاریخ چشمه دیمه کوهرنگ

تصاویر چهار محال بختیاری

تور خارجی

تور داخلی

تور مسافرتی

تور های لحظه آخری

تور گردشگری

جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری ایران

جاذبه های گردشگری جهان

جاذبه های گردشگری خارجی

جاذبه های گردشگری چهار محال بختیاری

جاذبه های گرشگری

جاهای دیدنی چهار محال بختیاری

درباره ایران

درباره چشمه دیمه کوهرنگ

درباره چشمه دیمه کوهرنگ چهارمحال و بختیاری

دیدنی های ایران

دیدنی های چهار محال بختیاری

راهنمای سفر

راهنمای گردشگری

روستای دیمه

سفر به چهار محال بختیاری

شهرستان کوهرنگ

مشخصات چشمه دیمه کوهرنگ

معرفی جاذبه های گردشگری

معرفی جاذبه گردشگری ایران

معرفی چشمه دیمه کوهرنگ

معرفی چشمه دیمه کوهرنگ چهارمحال و بختیاری

منطقه کوهرنگ

مکان های دیدنی چهار محال بختیاری

چشمه

چشمه دیمه

چهار محال بختیاری

کوهرنگ

گردشگری

گردشگری چشمه دیمه کوهرنگ

گردشگری چهارمحال و بختیاری