تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

تصویر پناهگاه حیات وحش خان گرمز تویسرکان

پناهگاه حیات وحش خان گرمز تویسرکان استان همدان
این منطقه حفاظت شده از جاذبه های گردشگری شهر تویسرکان استان همدان می باشد. پناهگاه شکار ممنوع خان گرمز منطقه ای است با اکوسیستم کوهستانی .قله مخروطی شکل خان گرمز با چشم اندازی زیبا و ارتفاع 2853 متر از سطح دریا که اره دسترسی آن از طریق جاده تویسرکان به کنگاور و جاده فرعی روستاهای ولاشجرد و کنجوران علیا فراهم می باشداین منطقه از لحاظ پوشش گیاهی و تنوع گونه های گیاهی و مرتعی و منابع تغذیه ای وحوش بسیار غنی است. شش رشته چشمه دائمی و یک سر آ ب در دل کوه منابع آب خان گرمز و آب شرب وحوش را جهت احداث آبشخور فراهم نموده است . این منطقه جمعیت جانوری قابل توجهی را در خود جای داده است و مهمترین زیستگاه کل و بزوحشی قوچ و میش استان به شمار میرود .سایر وحوش عمده موجود در این منطقه عبارتند از الف - پستانداران شامل :بز، پازن، گربه وحشی کفتار، گورکن، سمور، گرگ معمولی، گرگ سیاه، روبته، خرگوش، شغال وسنجاب نقره ای.
ب- پرندگان بومی و مهاجر شامل :عقاب طلائی، کبک، تیهوا، اکراس، کبوتر، غاز خاکستری، کوکره، اگرت، قرقی، باقرقره، کلاغ نوک سرخ، کلاغ نوک زرد، سیه سرخ و بالا بان .ج - پرندگان ابزی مهاجر مانند: خروس کولی، حواصیل خاکستری، لک لک، کله سبز، آنقوت کشیم بزرگ و غیره. این منطقه با مساحتی بالغ بر 5000 هکتار در میان 16 روستای اطراف آن در غرب شهرستان تویسرکان و جنوب شهرستان اسدآباد و جنوب غربی قله الوند و به لحاظ مختصات جغرافیایی بین مدار 34 درجه و 35 دقیقه تا 34 درجه و 40 دقیقه عرض شمالی و48 درجه و 10 دقیقه تا 48 درجه و 15 دقیقه طول شرقی قرار گرفته است ، این منطقه از شمال به روستاهای قلقل،گنبله ، بهارآب، ترمیانک ، هوش و از شرق به روستاهای حاجی آباد ، سوتلق ، قلی لاله بالا و از طرف غرب به روستاهای مین آباد ،تقی آباد ،سازیان ، کنجوران سفلی و از طرف جنوب به روستاهای کنجوران علیا و وسطی،قلی لاله پایین ، ولاشجرد محدود می شود.
در ضلع جنوبی منطقه پاسگاه محیط بانی با وسعت 120متر که مجهز به آشپزخانه ، اتاق گارد ، مهمانسرا ، اصطبل، خودرو ،موتور سیکلت و محیط بانان مجهز به سلاح کلاشینکف و بی سیم و دوربین چشمی اند ضمناً اولین سیستم انرژی خورشیدی در استان در سال 1383 با اعتباری غالب بر 350 میلیون ریال در پاسگاه خانگرمز ایجاد گردید که برق آن 5/1 کیلو وات بوده و دارای 2 پانل با 16 ماژول و نیز دارای غابلیت ذخیره شارژ برق تا 3 روز می باشد. خانگرمز از لحاظ تراکم شکار موجود در منطقه نسبت به سایر مناطق موجود در استان اولویت بالاتری دارد .علاوه بر منطقه حفاظت شده خانگرمز مناطق آزادی در شهرستان تویسرکان وجود دار دکه زیستگاه پرندگان و پستانداران می باشد به طور مثال زیستگاه کبک در ارتفاعات کمانکران ، بوستاندره ،گزندر، توچال ، قزل ارسلان و زیستگاه باقرقره در سید شهاب ، پیرغیب ، باباکمال ، میاندوآب می باشدو در این منطقه خرگوش ، روباه و قمری نیز یافت می شود .
مسیر دسترسی: در 34 کیلومتری غرب تویسرکان و جنوب غربی رشته کوه الوند و شرق دشت اسد آباد.