تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

پست ویژه تور مالدیو ویژه نوروز 97/ 5 شب از 9،050،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام
جاده اسالم به خلخال
photo by Hossein Bagherivand

در گذشته های دورتر جاده هایی به معنای امروزی وجود نداشتند و تردد در میان مقاصد مختلف از طریق نشانه هایی که در مسیر بود، ممکن می شد. کم کم جاده هایی در راه مشخص شدند و روز به روز شکل متفاوت تری پیدا کردند. این جاده ها در مناطق مختلف به زیبایی هایی خاص آراسته شدند و جلوه ی برخی از آنها به حدی چشم نواز و تماشایی گردید که به عنوان یک جاذبه ی گردشگریف طرفداران زیادی پیدا کردند.

در کشور ما نیز از این دست جاده ها بسیار است؛ جاده هایی که با چشم اندازهایی مسحورکننده پیش چشم شما جلوه گری می کنند و از رانندگی برایتان تفریحی لذت بخش می سازند. این جاده ها به قدری زیبا هستند که بارها شما را مجبور به توقف و غرق شدن در زیبایی هایی بی بدیل می کنند و لحظاتی شیرین  فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان می آورند.

کوله بارتان را بردارید و با کارناوال راهی یکی از تماشایی ترین جاده های ایران شوید. می خواهیم در کنار هم به جاده ای در شمال کشورمان برویم و از دیدن گوشه گوشه ی آن لذت ببریم. 

ما را در سفر به جاده اسالم به خلخال همراهی کنید...

آشنایی با جاده اسالم به خلخال | رویایی ترین مسیر جنگلی ایران

جاده اسالم به خلخال، جاده ای است تماشایی و چشم نواز که از ۷۰ کیلومتری شهر اسالم در استان گیلان آغاز می گردد و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می‌شود. 

قرار گرفتن این جاده در منطقه شمالی کشور آن را تحت تاثیر اقلیم خاص این منطقه قرار داده؛ به طوری که در اغلب فصول سال بارش باران در آن مشاهده می شود. ارتفاع زیاد جاده نیز در نزدیکی خلخال باعث شده تا دمای هوا حتی در تابستان نیز سرد باشد و تجربه ای متفاوت برایتان رقم بزند. رطوبت و مه نیز مهمان همیشگی این جاده است چرا که در همسایگی آن، دریای خزر قرار دارد و همین بر جاذبه های جاده می افزاید.

با آغاز این مسیر از شهر اسالم، ابتدا جاده‌ای پیچ در پیچ و پوشیده از درختان جنگلی پیش رویتان قرار می گیرد. با دور شدن از اسالم و حدود یک ساعت رانندگی، با دشت های سرسبز احاطه می شوید و مناظر شگفت انگیزی را خواهید دید. شاید به همین دلیل است که این جاده را به عنوان یکی از زیباترین جاده های ایران می شناسند و آن را رویایی ترین مسیر جنگلی ایران می پندارند.

جاده اسالم به خلخال
photo by Amir Ghaffarzadeh

 دیدنی ها

در هر گوشه ی جاده اسالم به خلخال، جاذبه ای نهفته است که باید توقف کنید و از دیدن آن لذت ببرید:

۱- طبیعت تماشایی | از لوکیشن فیلم حضرت سلیمان تا دشت های پوشیده از شقایق

طبیعت در این جاده هر لحظه به رنگی در می آید و شما را غافلگیر می کند. گاه با درختان سربه فلک کشیده و جنگل و گاه با دشت های سرسبز و مخملی. در بخشی از جاده مه به سراغتان می آید و در قسمتی دیگر شاهد بارش باران خواهید بود. در هر قسمت از جاده مناظری سحرانگیز پیش رویتان قرار می گیرند و شما را وادار به توقف می نمایند پس در گذر از این جاده ی رویایی صبور باشید و وقتی را هم به لذت بردن از این زیبایی ها اختصاص دهید. 

حضور گله های اسب و رمه های گوسفندان که در حال چرا در جای جای دشت های سرسبز این جاده هستند، یکی از رویایی ترین تصاویر را پیش رویتان قرار میدهد که هیچگاه آن را از یاد نمی برید.

در ابتدای مسیر شاید صحنه هایی به چشمتان آشنا بیایند؛ این امر به این دلیل است که بخشی از طبیعت زیبای اسالم، لوکیشن فیلم پرهزینه حضرت سلیمان بود تا شهر مشهور اورشلیم را برای بیننده بازسازی کند.

در ماه های اردیبهشت و خرداد طبیعت تماشایی این جاده، لباسی از گل های شقایق بر تن می کند  و با غرق شدن در مه، شگفتی خاصی را به نمایش می گذارد. بخشی از این دشت ها بالاتر از ییلاقی به نام متش و نرسیده به گردنه الماس در ییلاق کرمون واقع شده و می توانید به دیدن آنها بروید.

اسالم به خلخال
photo by Arash Behzade

 ۲- روستاهایی در میان راه

در این جاده به تابلوهایی بر می خورید که شما را به روستاهای مختلفی همچون ناو و لاکه تاشون راهنمایی می کنند. این روستاها در میانه های این جاده و در میان دشت ها شکل گرفته اند و طعم خاصی از زندگی را به شما می چشانند.در هر یک از این روستاها می توانید محصولات محلی را امتحان کنید و با مردمی هم صحبت شوید که قصه هایی شنیدنی از سرد و گرم روزگار برایتان دارند. 

اسالم به خلخال
photo by Amir Eslami

۳- دیدنی هایی در همین نزدیکی

 اگر در گذر از این جاده، وقت کافی داشته باشید می توانید مسیرهای فرعی را دنبال کنید تا دیدنی هایی تازه را کشف کنید. دیدنی هایی همچون دریاچه، آبشار، گلزار و .... شاید هم بخت با شما یار بود و توانستید گوشه ای از حیات وحش این منطقه و حیواناتی همچون خرس، پلنگ و گوزن‌های زیبا را نیز ببینید.

چشمه آب گرم کیوی در نزدیکی خلخال، جایی است که در آن می توانید با خیال راحت تنی به آب بزنید و خستگی را از تن بزدایید.

اسالم به خلخال
photo by Asghar Mohammadi Nasrabadi

جاده اسالم به خلخال | جایی برای خوشگذرانی

در گذر از این جاده می توانید فعالیت هایی مفرح را نیز انجام دهید و ساعات خوشی را برای خود بیافرینید:

۱- رانندگی در مسیری رویایی

وقتی وارد جاده اسالم به خلخال می شوید دیگر، رانندگی فعالیتی خسته کننده به نظر نمی رسد. با دیدن زیبایی های این جاده زمان را از یاد می برید و شاید دوست داشته باشیدساعت های بیشتری را در این مسیر بگذرانید. 

جاده اسالم به خلخال
photo by Ali Johar
جاده اسالم به خلخال
photo by Alireza RAstegar

 ۲- کوهنوردی

برنامه کوهنوردی اسالم به خلخال یکی از معروف ترین مسیرها در میان کوهنوردان و طبیعت گردان است که در فصل بهار، تابستان و تا نیمه اول فصل پاییز بسیاری را به سوی خود می کشاند. این برنامه شامل پیمایش مسیر خلخال تا اسالم از طریق جاده مالرو و قدیم آن می باشد که از روستای اندبیل در شرق خلخال به سمت روستای ناو می شود و در استان گیلان خاتمه می یابد.

شما در این مسیر  از ارتفاع ۲۱۰۰متری به ارتفاع ۳۳۰ متری می رسید و در هر لحظه با جاذبه ای تازه روبه رو خواهید شد.

کوهنوردی خلخال به اسالم
photo by Abdorreza Velali

۳- جنگل نوردی

اگر اهل جنگل نوردی هستید، سراغ روستای نهالستان پیرسون در ۲۰ کیلومتری اسالم به خلخال بروید و از آنجا وارد جنگل شوید. مسیر جنگلی این روستا شما را به سمت بالای جنگل و قله هدایت می کنند و  شما را به محلی به نام دره اشراف می رساند که با چشم اندازی بهشت گونه در انتظار شماست.

۴- دوچرخه سواری

برخی ترجیح می دهند این مسیر را از طریق جاده مالرو و با دوچرخه طی کنند. آنها همانند کوهنوردها مسیری خاکی را در پیش می گیرند و به سراغ تجربه ای متفاوت می روند.

دوچرخه سواری اسالم به خلخال
photo by Abdorreza velali

۵- پیک نیک و عکاسی

طبیعت زیبای این جاده به شما این امکان را می دهد که در نقاطی از آن به راحتی بساط پیک نیک خود را برپا کنید و ساعاتی را به استراحت در قلب طبیعت بپردازید. شکار تصاویر را فراموش نکنید چرا که عکس ها، بهترین یادگاری این سفر هستند و به شما فرصت مرور هزارباره ی زیبایی های جاده را می دهد.

اسالم به خلخال
photo by Jalal Parsa

 ۶- خوشگذرانی خوشمزه

در جای جای این جاده، رستوران هایی وجود دارند که می توانید از خدمات آنها استفاده کنید. نکته ی جالب درباره ی این رستوران ها این است که به دلیل برودت هوا، گوشت را در بیرون از محل کسب خود آویزان می کنند و به این وسیله تصویر خاصی نیز ایجاد می گردد.

مردم محلی در میان راه، محصولات خود را به شما عرضه می کنند که عسل معروف ترین آنهاست. بهتر است چشیدن طعم آن را نیز فراموش نکنید. در کنار عسل می توانید نان های محلی، محصولات کشاورزی و لبنی را نیز امتحان کنید.

اسالم به خلخال
photo by Abdorreza velali

تماشای این ویدیو از جاده اسالم به خلخال را از دست ندهید...

کجا بمونیم؟

اگر هوس شب مانی در این طبیعت شاهکار به سرتان زد، به دنبال هتل های چند ستاره نگردید چون چیزی نصیبتان نمی شود. برای این کار به سراغ مردم محلی بروید و از خانه ها و کلبه های اجاره ای استفاده کنید. البته بسیاری ترجیح می دهند شب را در دل طبیعت بگذرانند و اقامتی متفاوت را تجربه کنند. بهتر است برای این کار لووازم مورد نیاز را با خود ببرید چرا که محل های مناسب کمپینگ در طبیعت این جاده به ویژه در مناطق روستایی و عشایر نشین به راحتی پیدا می شود.

امکانات رفاهی و گردشگری

با وجود پتانسیل این جاده برای تبدیل شدن به یک جاذبه ی شاخص گردشگری در شمال کشور، هنوز امکانات گردشگری، آنچنان که باید، به آن راه پیدا نکرده اند. تنها امکانات در دسترس در این جاده رستوران های بین راهی، سوپرمارکت و کلبه های محلی هستند که البته کیفیت خدمات آنها در حد قابل قبولی نیست. 

 

اسالم به خلخال
photo by Farid Kamrannia

بهترین فصل سفر

بهترین زمان برای لذت بردن از زیبایی های این جاده فصول بهار و تابستان تا اواسط پاییز است.

بهار: اگر قصد تماشای دشت های پرگل این منطقه و به ویژه دشت شقایق ها را دارید و ماه های اردیبهشت و خرداد راهی آن شوید.

تابستان: برای فراموش کردن گرمای تابستان، قدم در این جاده بگذارید تا با نسیم خنک داغی آفتاب را از تنتان بشوید.

پاییز: با رنگین شدن برگ درختان در پاییز، لباسی هزار رنگ بر تن طبیعت در این جاده می نشیند و بر جلوه های زیبای آن می افزاید.

زمستان: سرمای هوا در این منطقه و بارش برف باعث می شود که در برخی روزها، این جاده بسته باشد. پس اگر در زمستان قصد گذر از این جاده را داشتید حتما وسایل موردنیاز برای خودروی خود در سفرهای زمستانی را به همراه داشته باشید و پیش از حرکت از باز بودن جاده مطمئن شوید. 

زمستان اسالم به خلخال
اسالم به خلخال
photo by Sadegh Roozbehi

راه دسترسی

اگر از سمت گیلان شروع به حرکت کردید به شهر اسالم در شهرستان تالش بروید و اگر در اردبیل بودید، سفرتان را از شهر خلخال در شهرستان خلخال آغاز نمایید.