تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

پست ویژه تور مالدیو ویژه نوروز 97/ 5 شب از 9،050،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

عکس مقبره نعمان ابن مقرن نهاوند

مقبره نعمان ابن مقرن نهاوند استان همدان
این مقبره از جاذبه های گردشگری شهر نهاوند استان همدان می باشد. نعمان ابن مقرن یکی از سرداران و فرماندهان عرب بود که در جنگ نهاوند (فتح الفتوح) در سال 21 هجری یا 642 میلادی پس از سه روز نبرد سنگین در پشت دروازه های نهاوند به دست سربازان ایرانی به فرماندهی فیروزان (پیروزان) کشته شد. جسد او در 5 کیلومتری شمال غربی شهر دفن گردید و امروزه در نزد اهالی نهاوند به مقبره بابا پیره معروف است. تا کناره آرامگاه جاده‌ای آسفالته وجود دارد و مردم معتقدند که نعمان بن مقرون یا باباپیره از یاران امام حسین (علیه السلام) بوده و او را امامزاده تلقی می‌کنند. در حالیکه این باور صحت ندارد.
این منطقه قبلاً قبرستان روستای قشلاق بوده است که متأسفانه حفاری‌های غیرمجازی نیز در آن صورت گرفته (در حال حاضرهیچ نمادی از قبرستان ندارد) مردم معتقدند که در آن گنج بزرگی بوده و آن را تخریب کرده و گنج را با خود برده‌اند. این نظر مقرون به صحت می‌نماید چرا که منطقه کاملاً باستانی بوده و قدمت زیادی دارد.
مسیر دسترسی: در 5کیلومتری شمال غربی نهاوند/استان همدان ـ شهرستان نهاوند ـ بخش مرکزی ـ شهر نهاوند ـ دهستان شعبان ـ روستای قشلاق بابارستم.