"گردش - تور لحظه آخری"

تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش، تور لحظه آخری گرجستان، تور لحظه آخری ارمنستان، تور اروپا

"گردش - تور لحظه آخری"

تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش، تور لحظه آخری گرجستان، تور لحظه آخری ارمنستان، تور اروپا

پست ویژه تور لحظه آخری صربستان 2 آذر 96/ 4 شب از۲٫۲۹۵٫۰۰۰ تومان

پست ویژه تور 24 روزه اروپا نوروز 97/ (فرانسه، آلمان، اتریش، ایتالیا، یونان، ترکیه)

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا بلیط هواپیما بلیط هواپیما قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

گردشگری مازندران - دریاچه شورمست سوادکوه

دریاچه شورمست سوادکوه استان مازندران
دریاچه شورمست از جاذبه های گردشگری استان مازندران است. این دریاچه تنها دریاچه طبیعی شهرستان سواد کوه است. در ورودی جنوبی پل سفید پلی مشاهده می شود که راهی از محور اصلی سواد کوه جدا می شود. پس از عبور پل و ادامه مسیر آسفالته فرعی و روستایی به طول 5/1کیلومتر جاده خاکی شور مست با شیبی تند از مسیر فرعی آسفالته جدا شده و به طرف غرب ادامه می یابد و با عبور از پیچهای و گردنه های زیبا پس از حدود 4 کیلومتر به دریاچه شور مست ختم می شود.وسعت آن به 15000 متر مربع و عمق آن به 5 متر بالغ می گردد . منظره ویژه این دریاچه در ارتفاعات البرز با جنگل های اطراف آن که از درختان کهنسال و بلد قامت توسکا پوشیده شده منظره ای رویائی را به وجود آوده که بی شک در کشور کم نظیر است . علاقمندان به طبیعت، جنگل، چشمه، ماهیگیری و... همواره به این منطقه جذب می شوند.
مشخصات این دریاچه: شورمست دریاچه کوچکی است و مساحت آن در حدود 16000 متر مربع یعنی تقریبا برابر با دو زمین فوتبال است.گسترش این دریاچه بصورت شرقی غربی بوده و در طولانی ترین محل 250 متر طول دارد. اطراف دریاچه پوشیده از درختان تنومندی است که در بعضی جاها سر خود را در آب فرو کرده اند و ریشه در آب دارند.دور تا دور دریاچه را راه خاکی ماشین رو احاطه کرده که در بعضی جاها هم امکان پارک وسیله نقلیه وجود دارد.منطقه کنار دریاچه عمدتا از مناطق جنگلی پوشیده شده و در غرب دریاچه نیز محل زیبایی در کنار درختان سر به فلک کشیده وجود دارد.
دریاچه شورمست به دلیل قرار گرفتن در شاهراه تهران - شمال و وجود دو محور جاده آسفالته و راه آهن از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است. در اطراف این دریاچه، تاسیسات عظیم استخراج زغال سنگ، پل ورسک، امامزاده عبدالحق زیرآب ، برج تاریخی لاجیم، قلعه کنگ لو، کوههای صخره‌ای خروا و نروا و بسیاری از مکانها و چشم اندازهای زیبای طبیعی کنارهم گرد آمده‌اند تا بتوانند تمامی خواسته‌های علاقه مندان و بازدید کنندگان را برآورده سازند.
آدرس و مسیر دسترسی :
چنانچه از تهران از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید،حدود 65 کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار "پل ورسک" به شهر پل سفید میرسید.در مرکز شهر مسیر اسفالتی به سمت روستای شورمست میرود.با ورود به این مسیر و عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی 5 کیلومتر به دوراهی میرسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست میرسد. فاصله پل سفید تا قائمشهر نیز حدود 50 کیلومتر است.

آشنایی با دریاچه شورمست

اطلاعات دریاچه شورمست سوادکوه مازندران

اطلاعات سفر

اطلاعات مفید گردشگری

اطلاعات گردشگری

بانک اطلاعات گردشگری

جاذبه های گردشگری استان مازندران

جاذبه های گردشگری ایران

جاذبه های گردشگری جهان

جاذبه های گردشگری خارجی

جاذبه های گردشگری سوادکوه

جاذبه های گرشگری

درباره ایران

درباره دریاچه شورمست سوادکوه مازندران

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست سوادکوه

دریاچه شورمست کجاست

دریاچه طبیعی سواد کوه

دریاچه طبیعی شورمست

دریاچه های ایران

دریاچه های طبیعی ایران

دریاچه های مازندران

دریاچهٔ طبیعی

دیدنی های ایران

راه دریاچه شورمست

راهنمای سفر

راهنمای گردشگری

روستای شورمست

سوادکوه

شورمست

لیست جاذبه های گردشگری مازندران

لیست جاذبه های گردشگری و تاریخی مازندران

مازندران

ماهی‌ها و دیگر آبزیان موجود در سواحل کیش

مشخصات دریاچه شورمست سوادکوه مازندران

معرفی جاذبه های گردشگری

معرفی جاذبه گردشگری ایران

معرفی دریاچه شورمست سوادکوه مازندران

گردشگری

گردشگری دریاچه شورمست سوادکوه مازندران

گردشگری سوادکوه

گردشگری سوادکوه مازندران

گردشگری مازندران