تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام
مسابقه سالانه نشنال جئوگرافیک 

مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۷ | سفر در دل طبیعت

تماشای مناظر طبیعی، می تواند یکی از زیباترین تجارب انسان را رقم بزند؛ چرا که طبیعت با حرف های نگفته‌اش، ذهن و روح انسان را جلا می دهد و آرامشِ خاطره انگیزی را به بیننده هدیه می کند. درختان و کوه های قد کشیده تا دل آسمان، رنگ های فصلی، موج های خروشان و ... تنها گوشه ای از زیبایی های خلقت هستند که در جای جای هستی جای گرفته اند و هر چشمی را به خود خیره می کنند.

برخی برای لمس این زیبایی ها راهی سفر می شوند و سختی های بسیاری را به جان می خرند. آنها راه های طولانی را می پیمایند تا دیدنی های این جهان را از نزدیک ببینند و گوشه گوشه ی آنها را از نظر بگذرانند. این افراد، برای سهیم کردن دیگران در تماشای زیبایی های زمین، دوربین به دست می شوند و گاه ساعت ها منتظر می نشینند تا تصویری خارق العاده را ثبت نمایند و آنچه را که دیده اند به بهترین شکل به اشتراک بگذارند.

می خواهیم از طریق همین تصاویر، سفری در سرتاسر کره زمین را تجربه کنیم و عکس هایی حیرت انگیز را از طبیعت به نظاره بنشینیم. به جزایر و جنگل ها می رویم و از نماهای مختلف به پدیده های طبیعی می نگریم. تماشای حیوانات را نیز فراموش نمی کنیم و برای دیدن آنها سری هم به دنیای حیات وحش می زنیم.

تصاویری که برایتان برگزیده ایم، از میان رقابت سالانه ی برترین عکس نشنال جئوگرافیک، انتخاب شده اند؛ رقابتی که در آن به عکاسان فرصت داده شده تا هفدهم نوامبر امسال (۲۰۱۷) تصاویر خود را برای این مجله ی عکاسی ارسال کنند. برنده ی این رقابت، جایزه ای به ارزش ده هزار دلار و حق انتشار در مجله ی نشنال را دریافت می کند و یک حساب کاربری ویژه در اینستاگرام نشنال جئوگرافیک نیز به وی تعلق می گیرد.

مجله ی نشنال جئوگرافیک، نشریه رسمی انجمن نشنال جئوگرافی است که در سال ۱۸۸۸ در کشور آمریکا و با هدف معرفی و حفاظت از آثار طبیعی، زیست‌شناسی، باستان‌شناسی و علوم جغرافیایی تاسیس شده است.


 

۱- رویایی در قاب حقیقت

جزایر فارو (Faroe Islands) نامی است که بر هجده جزیره در یکی از مناطق خود مختار دانمارک گذاشته شده است. در تصویر پیش رو، یکی از این جزایر به نام کلسوی (Kalsoy) قرار دارد و البته فانوس دریایی این جزیره نیز در نمای دورتر به چشم می آید؛ این فانوس دریایی کلور (Kallur lighthouse) نام دارد. 

جزیره کلسوی-جزایر فارو- منطقه خودمختار دانمارک
photo by Wojciech Kruczynski

۲- شکار  با دستان خالی

این تصویر در شبه جزیره‌ی کامچاتکا (Kamchatka) واقع در خاور دور روسیه به ثبت رسیده و در آن، خرسی را مشاهده می کنید که با دستان خالی به شکار ماهی رفته است. 

شبه جزیره‌ی کامچاتکا خاور دور روسیه
photo by David Chen

۳- خیزش جانانه 

در حوالی جنگل ملی تونگاس (Tongass National Forest) در ایالت آلاسکا، آب های حفاظت شده ای به نام Kuiu Wilderness and Tebenkof Bay Wilderness قرار دارند؛ جایی که عکاس این تصویر، اریک استرل (Eric Esterle) کایاک سواری می کرده و ناگهان با شنیدن صدای خیزش یک وال گوژپشت از آب، به سرعت مشغول عکسبرداری می شود.

آلاسکا
photo by Eric Esterle

۴- فوتبال اینجا می چسبد! 

این زمین فوتبال در مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten Islands) در کشور نروژ قرار دارد و به خاطر نمای حیرت انگیزش، فوتبال دوستان زیادی را به خود جذب می کند. این تصویر زیبا از داخل یک هواپیمای کوچک بر فراز جزیره، به ثبت رسیده است. 

مجمع الجزایر لوفوتن کشور نروژ
photo by Stas Bartnikas

۵- مادر در عزای فرزندش

تصویری بسیار غم انگیز از سرنوشت یک بچه زرافه را مشاهده می کنید. این بچه زرافه تنها چند روز عمر داشته و حالا در میان دندان های شیر درنده جان می بازد. کمی عقب تر از صحنه‌ی جنایت، زرافه‌ی مادر، ناتوان از هرگونه کمکی به فرزندش، به تماشای این منظره‌ی دلخراش ایستاده است. 

بچه زرافه در چنگال شیر
photo by Mike Hall

۶- طبیعت زیبای آمریکا 

کارگران بسیار از کشورها همانند مکزیک به ایالت اوهایو (Ohio) مهاجرت می کنند تا در زمین های کشاورزی آنجا کار کنند. در تصویر پایین، یکی از این افراد کوشا را ملاحظه می کنید که در این پهنه‌ی زیبا مشغول به کار است.

ایالت اوهایو آمریکا
photo by Joost Boerman

۷- تصویری که بیانگر حقایق تلخ است

خرس قطبی برای گذر از روی یخ های شمالگان نهایت تلاشش را به کار می‌گیرد؛ اما هر لحظه خطر سقوط در آب جانش را تهدید می کند. این تصویر به خوبی بیانگرِ شرایط بحرانی کره زمین، افزایش گرمای جهان و بالا آمدن سطح آب ها می باشد و در حین تهیه ی یک گزارش خبری از وضعیت محیط زیست نوناووت (Nunavut) و گرینلند (Greenland)، در کشور دانمارک به ثبت رسیده است.

شمالگان کشور دانمارک
photo by Florian Ledoux

۸- حیوانات ناچار و ناگزیر به مهاجرت

اورانگوتان ها علاقه ی چندانی به رفتن داخل آب ندارند، به ویژه در شرایطی که احتمال حضور تمساح ها هم در رودخانه زیاد باشد؛ اما این حیوان مجبور به چنین کاری بوده، زیرا کشت بی رویه ی گیاهانی که از آن ها روغن پالم می گیرند در ناحیه‌ی پارک ملی تانجونگ پوتینگ (Tanjung Puting) واقع در کشور اندونزی، زیستگاه این اورانگوتان نر را نابود کرده است و او باید با شرایط تازه کنار بیاید.

پارک ملی تانجونگ پوتینگ کشور اندونزی
photo by Jayaprakash Joghee Bojan

۹- طوفانی دیگر در ایالت های آمریکا

این طوفان چرخشی که ملاحظه می کنید در دشت های ایالت کانزاس (Kansas) در آمریکا رخ داده است. به گفته ی عکاس تصویر، رایان وونش (Ryan Wunsch)، او و همراهانش توانسته اند برای چهار ساعت از جایی که در معرض خطر طوفان نبوده، لحظات این پدیده‌ی استثنائی را به ثبت برسانند. 

ایالت کانزاس آمریکا
photo by Ryan Wunsch

۱۰- کریستال های برفی

استفن تالر (Stefan Thaler)، این عکس را در روستای محل زندگیش به نام تیرسی (Thiersee)، در قلب رشته کوه های آلپ به ثبت رسانده است. سطح دریاچه به کلی منجمد بوده اما با آمدن موسم بهاری و گرمای هوا، دریاچه ی یخ پوش، کم کم ترک خورده و آب شدن یخ ها، باعث می شود که سطح آن با این الگوهای طبیعی زینت پیدا کند. البته این طرح های بلور برفی زیبا به روی دریاچه، تنها برای مدتی کوتاه باقی می مانند. این تصویر به وسیله ی دِرون (Drone) به ثبت رسیده و کسی که با کایاک قرمز از روی دریاچه ی یخ زده عبور می کند، دختر استفن تالر است. 

روستا تیرسی رشته کوههای آلپ
photo by Stefan Thaler

۱۱- پنهان در میان بیشه ها 

در تصویر زیر، سگ راکونی را می بینید که در میان گزنه ها و شاخه های خشکیده پنهان شده و با چشمانی خیره به عکاس و دوربینش می نگرد. این جاندار از حیوانات بومی شرق آسیا می باشد و جالب است که بر خلاف نامش، هیچگونه نسبتی با راکون ها ندارد و می توان این جاندار را از دسته خویشاوندان روباه به شمار آورد. 

سگ‌راکون بومی شرق آسیا
photo by Lukas Adamec

۱۲- موجودات فرازمینی در کره زمین

این میگوی اسکلتی با چشم غیر مسلح دیده نمی شود و همانطور که می بینید تنها یک تصویر ماکرو با ضریب بزرگنمایی ۲۵ می تواند جسم او را نمایان کند. عکاس تصویر، معتقد است این حیوان با بدن کریستالی و چشمان قرمزش، شباهت قابل توجهی به موجودات فضایی دارد.

میگو اسکلتی
photo by Adam Silverman

 ۱۳- تصادم دو رودخانه

در تصویر پیش رویتان، نمایی از پارک ملی تورتوگرو (Tortuguero National Park) در استان لیمون (Limón Province) کشور کاستاریکا را می بینید؛ جایی که دو رودخانه به خاطر غلظت متفاوت آب هایشان با یک دیگر مخلوط نشده اند و مرزی میانشان شکل گرفته است. عکاس، انریکو پسکانتینی (Enrico Pescantini)، این تصویر را به وسیله ی دوربین های متصل به دِرون ثبت کرده تا بتواند محدوده‌ی وسیع تری را در قاب دوربین جای دهد.

پارک ملی تورتوگرو در استان لیمون کشور کاستاریکا
photo by Enrico Pescantini

 ۱۴- جدالی دیگر از دنیای حیات وحش 

نبردی میان یک سگ دشتی و یک قوش (گونه ای پرنده شکاری) در ایالت کلرادو آمریکا (Colorado) در حال وقوع می باشد و خوشبختانه این لحظه ی پرتنش از لنز دوربین عکاس پنهان نمانده است. 

ایالت کلرادو آمریکا
photo by David M

۱۵- دریاچه هایی با رنگ های عجیب!

 این تصویر در شهرستان تربیخا (Torrevieja)، در شرق کشور اسپانیا به ثبت رسیده است. در این شهر ساحلی دو دریاچه ی نمک با رنگ های منحصر به فرد قرار دارند که یکی از آنها را در تصویر، ملاحظه می کنید. نام این دریاچه ی صورتی رنگ، تالاب تربیخا (Torrevieja lagoon) می باشد و دیگر دریاچه که به رنگ سبز آبی است، تالاب لا ماتا (La Mata lagoon) نام دارد. 

شهرستان تربیخا شرق کشور اسپانیا
photo by Wellington Rodrigues