تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

2

آشنایی با قلعه کاظم‌داشی دریاچه ارومیه

یکی دیگراز جزایر دریاچه ارومیه جزیره کاظم داشی است که قبلا دو جزیره بوده ولی امروزه به یک شبه جزیره تبدیل شده است. قلعه کاظم داشی یا سنگ کاظم خان در حدود ۶۵ کیلومتری ارومیه و ۱٫۵ کیلومتری شرق روستای گورچین واقع شده است. این قلعه صخره ای با ارتفاع بیش از سی و پنج متر به صورت شبه جزیره در ساحل دریاچه ارومیه قرار دارد . قلعه کاظم داشی در محل به «قالاباشی» معروف است و در گذشته به نام‌های «قرخلار» و «قلعه یک در» خوانده می‌شده است.
در این قلعه آثار عمارت و ساختمان‌های متعدد از سنگ‌های بزرگ و تراشیده به چشم می‌خورد و مشخص است که در گذشته عمارت باشکوهی بوده است. در این قلعه آثار چاهی به طول ۷ متر و دهانه ۲٫۵ متر دیده می‌شود که در هنگام بارش باران و برف، آب مورد نیاز ساکنان قلعه در آن انباشته می‌شد. کاظم خان مردی از اهالی قوشچی بوده است گفته می شود که کاظم داشی (البته داشی لقبی بوده که به این فرد داده بودند ) از مبارزین محلی بر ضد روسها و قوای همراه روسی که قصد گرفتن منطقه را در جنگ جهانی اول داشتند مردم را با قایقهایی که ساخته بود به این جزایر می برد که این جزایر به خاطر قدردانی از این فرد به نام وی نام گذاری می گردد. نکته جالب و شگفت اینکه خود جزیره کاظم داشی به شکل یک کلاه نظامی است.

تصاویر:

6

76958615042946476524

قلعه-کاظم-داشی