تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

عکس قلعه منیژه کوهدشت

قلعه منیژه کوهدشت استان لرستان
این قلعه تاریخی از جاذبه های گردشگری شهر کوهدشت استان لرستان می باشدو آثار سنگ و گچ ساختمانیو چهار دیواری سنگ چینی شده است که به نام قلعه منیژه معروف می باشد. این آثار سنگی مانند شباهتی به قلعه ندارد. بر فراز قله‌ای از کوه سرسرخن کوهدشت، آثار یک دژ باقی مانده است. طول باروی قلعه بیشتر از 100 متر است که در قسمت شمال آن آثار چند اتاق دیده می‌شود. سطح عمومی قلعه نزدیک به 2500 مترمربع است. در قسمت جنوبی اتاق‌ها،‌ آثار یک مخزن بزرگ آب دیده می‌شود که دیوار آن ساروج‌کشی شده است.
راه ورود به قلعه فقط از سمت دره است که به سوی آن امتداد دارد. اهمیت این قلعه در تسلط آن بر دره‌های اطراف و وسعت دید جالب توجه آن است که موجب حیرت بینندگان و جهانگردان می‌شود. در داخل قلعه، نقبی عجیب و جالب توجه وجود دارد که دهانه‌ آن تا 10 متر به طرف شرق و جنوب دارای شیبی تند است و 15 متر عمق دارد. سقف این نقب با نوعی ساروج قالب‌بندی و تاق زده شده است. در انتهای راهرو، چاهی است با قطر دهانه یک متر، که اطراف آن سنگ‌چین شده و عمق آن 22 متر است، ولی آب ندارد. سکه‌هایی که از این محل به دست آمده‌اند به دوره اشکانی مربوط می‌شوند.