"گردش - تور لحظه آخری"

تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش، تور لحظه آخری گرجستان، تور لحظه آخری ارمنستان، تور اروپا

"گردش - تور لحظه آخری"

تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش، تور لحظه آخری گرجستان، تور لحظه آخری ارمنستان، تور اروپا

پست ویژه تور لحظه آخری صربستان 2 آذر 96/ 4 شب از۲٫۲۹۵٫۰۰۰ تومان

پست ویژه تور 24 روزه اروپا نوروز 97/ (فرانسه، آلمان، اتریش، ایتالیا، یونان، ترکیه)

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا بلیط هواپیما بلیط هواپیما قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

عکس دهستان جواهرده رامسر

دهستان جواهرده رامسر استان مازندران
این روستای توریستی بسیار زیبا از جاذبه های گردشگری شهر رامسر استان مازندران می باشد. روستای جواهر ده که نام دیگر و محلی آن جور ده است یکی از روستاهای زیبای استان های شمالی یعنی مازندران است. این روستا در فاصله ۲۷ کیلومتر از رامسر و در دهستان سخت سر قرار گرفته است. محل این روستا در ارتفاعی ۲۰۰ متری است که منظره ای بسیار زیبا و جالب را ایجاد کرده چنان که بسیاری از مردم روزهای تعطیل و فراغت خود را در این مکان با آرامش و لذت سپری می کنند. تعداد خانواده های این روستا طی آخرین سر شماری ایران ۲۴۷۰ خانوار بوده که مجموعا ۹۸۰۰ نفر در این ده زندگی می کنند. البته این تعداد فقط ۴ ماه از سال را در این ناحیه بهشت مانند زندگی می کنند و بقیه سال را در مکان های دیگر ساکن اند. در روزهایی که این ده خالی از سکنه می شود تنها نگهبانان و سرایدارها در این مکان زندگی می کنند.
درآمد مردم در این بخش از صنایع دستی و سفال گری و نمدمالی و آهنگری بوجود می آید. کوه های این منطقه از جاذبه های طبیعی گردشگری محسوب می شود که شامل، واژک، سه براره، رژه و سرخ تله می باشد که بلند ترین آن ها سرخ تله می باشد. در سماموس می توانید مقبره شاه کیایی را مشاهده کنید. البته کوه سماموس دارای آب معدنی و چشمه های معروفی است که برای درمان از آن استفاده می کنند. اگر به بالادست روستا بروید می توانید جویبارهای زیبایی را ببینید که در کنار رود صفا رود قرار دارند و رودخانه ای هم با آب معدنی گاز دار، مردم را بیش از پیش به خود جذب کرده است.
مسیر دسترسی به جواهر ده از منتهی الیه غربی شهر رامسر و از جنوب میدانی که انشعاب غربی آن به طرف استان گیلان می رود منشعب گردیده و با عبور از میان کوههای مشجر و در امتداد رودخانه خروشان صفارود ادامه یافته و با شیب و افزایش ارتفاع در طول مسیربه تدریج نوع پوشش گیاهی تغییر یافته و از تراکم درختان کاسته میشود ودر نزدیکی جواهر ده کاملا از پوشش جنگلی خارج شده و در 26 کیلومتری رامسر به چمنزار و بوته زار تغییر شکل داده و از همین نقطه در دامنه کوهها پر برف سماموس روستای ییلاقی و سنتی جواهر ده با نمائی وصف ناشدنی خود نمائی می کند و جواهر ده در فصل تابستان بخاطر بر خورداری از آب و هوای خنک مورد استقبال هزاران گردشگرواقع میشود. وجود امکانات اقامتی مانند متل جواهر با سوئیتهای زیبا این مکان را برقرار ساخته تا دفاتر خدمات مسافرتی با هماهنگی برای اجرای تور های دو روزه نیز اقدام کنند . در زمستان نیز این منطقه دارای جلوه های زیبا ی طبیعی است.

مسیر دسترسی: از منتهی الیه غربی شهر رامسر.