تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

Plain inverted tulips Aligoodarz (1)

معرفی دشت لاله های واژگون الیگودرز

لاله های واژگون و دشتی فوق العاده با مساحت دوهزار و ۹۰۰ هکتار واقع در ارتفاعات منطقه حفاظت شده اشترانکوه که توسط کوههای دیگری همچون مورزرین , قالی کوه , شاه کول و نسارتخت احاطه شده مجموعه ای چشم نواز را برای علاقه مندان به مناظر طبیعی مهیا کرده است .

Plain inverted tulips Aligoodarz (2)

Plain inverted tulips Aligoodarz (3)

دشت دالانی لاله های واژگون واقع در الیگودرز در منطقه سردسیر شرق استان لرستان که رویشگاه گل های منحصر به فرد لاله واژگون است هر ساله با آغاز فصل بهار دوستداران طبیعت از سراسر کشور را برای بازدید از این دشت بی نظیر پوشیده از لاله های واژگون به خود جذب می کند .

Plain inverted tulips Aligoodarz (4)

دو نوع نادر از گلهای لاله واژگون به نامهای سوسن چلچراغ و اشک مریم با ارتفاعی بالغ بر ۱۲۰ سانتی متر در دشت دالانی لاله های واژگون الیگودرز می رویند . گون، موسیر و انواع دیگری از گیاهان مرتعی در کنار گلهای لاله واژگون در دشت دالانی لاله های واژگون الیگودرز می رویند .

Plain inverted tulips Aligoodarz (5)


Plain inverted tulips Aligoodarz (6)

همچنین از مجموع ۱۲ گونه گل تزیینی لاله، لاله واژگون، گل بومی سرزمین ایران در قرن شانزدهم میلادی از جمله گونه هایی بود که به اروپا برده شد .

Plain inverted tulips Aligoodarz (7)


Plain inverted tulips Aligoodarz (8)


Plain inverted tulips Aligoodarz (9)


جالب است بدانید که گلهای لاله واژگون به دلیل شکل ظاهری که دارند و از ساقه به سوی زمین باز می گردنند به نام لاله واژگون شهرت یافته اند و همچنین به سبب اینکه درمیان گلبرگهای لاله های واژگون همواره قطره آبی جاری است، به نام «گل اشک» نیز نامیده می شوند .