تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

3487091_825

آشنایی با دریاچه زریوار کردستان

استان کردستان با داشتن کوه های زیبا و دامنه ها و دشت های زیبا می تواند برای تفریح و جذب گردشگر مناسب باشد ,ما در این پست می خواهیم برای شما اطلاعات گردشگری در مورد دریاچه زریوار کردستان برای شما که قصد تفریح آخر هفته به یک منطقه خوب دارید را بدهیم. دریاچه زریوار واقع در استان سنندج و در شهرستان مریوان می باشد که به قول معروف به نگین فیروزه ای معروف شده است و همین دریاچه باعث شده که شهرستان مریوان بهتر برای گردشگران معروف باشد.
این دریاچه به اندازه حدود ۵ کیلومتر طول و ۱/۶ کیلومتر عرض که دارد بزرگترین چشمه آب شیرین دنیا باشد و آب این دریاچه بیشتر از بارش و چشمه های جوشان می باشد.در فصل زمستان می توان چشمه های جوشان در این دریاچه را دید به این گونه که در زمستان سطح نازک یخی بر این دریاچه میگرد ولی بعضی از قسمت های آن به دلیل وجود چشمه که از آن بیرون می اید یخ نمی زند.

تصاویر:

3487092_771

3487093_579

3487094_662

اگر بخواهیم از نام و معنی دریاچه برای شما بگویم این است که در قدیم یک نام دیگر  «زبراوبار» داشته است که در حال حاظر به اسم زریوار معروف است که اسم آن از گویش محلی گرفته شده است. در اطراف این دریاچه هم درخت های میوه همچون:گلابی وحشی، زالزالک و بادام  دیده می شود و پوشش گیاهی دیگر چون  بار هنگ آبی، نیلوفر آبی، علف هفت بند، پیچک هم در اطراف این دریاچه می باشند. به علت آب و هوای مناسب و بارش باران در این شهر باعث شده جانورانی از قبیل:اردک سرحنایی و سر سبزه، پرستوهای دریایی، کشیم بزرگ و کوچک، و همچون آبزیان های که در دریاچه زریوار مریوان وجود دارند مانند: سیاه ماهی خالدار، عروس ماهی، ماهی آمور سفید و کپور آیینه‌ای.

3487096_968

3487097_935

Creative Digital Camera