تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان

جنگل ابر در شمال شاهرود یکی از منحصربه‌فردترین زیست‌بوم‌های ایران با گونه‌های گیاهی و جانوری کمیاب خود ینی از پر طرفدارترین مکان های گردشگری است که قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگل‌های باستانی هیرکانیجزو بقایای دوران سوم زمین‌شناسی به شمار می آید. این جنگل زیبا در مسیر جاده شاهرود به علی‌آباد قرار دارد و به این دلیل به این نام مشهور است که دراکثرمواقع فضای جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفتهوابرها آن‌قدر به درخت‌ها نزدیک‌اند که به‌نظر می‌رسد جنگل بر روی ابرها شناوراست که یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت ایران است.
ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از ویژگی های خاص این جنگل است. جنگل ابر گیاهان دارویی کم نظیری دارد.این جنگل مرز بین دو اکوسیستم منطقه نیمه بیابانی و جنگلی استکه دو منطقه‌ی کم ارتفاع و بلند را در کنار هم قرار داده است که باعثایجاد پدیده نادراقیانوس ابر در این منطقه میشود. وجود گونه‌های گیاهان متفاوت و نادردر این جنگل این قابلیت را پدید آورده که این اراضی همانند موزه‌ای زنده برای جذب گردشگران و گیاه شناسان خارجی مورد توجه قرار بگیرد. گردشگران عمومی اغلب از کشورهای آسیای میانه و خاورمیانه به این مکان می‌آیند. آب و هوای خاص این جنگل، باعث رویش درختان متفاوت با شکل خاص شدهکه روی زمین خزیده‌اند و مناظر زیبایی را آفریده اند.

استان: سمنان

شهر: شاهرود

طبیعت: جنگل

آوازه (شهرت): محلی