تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

غار خربسجاذبه های گردشگری جزیره قشم

“جنگل حرا”

حرا از ویژگیهای اکوسیستم جزیره قشم است که در مناطق پراکنده ای از تنگه هرمز به سمت خاور و اقیانوس هند و سواحل دریای عمان و همچنین در اطراف بندر لافت و شمال جزیره قشم تا بندر خمیر دیده می شود و مساحتی حدود ۵۶۰۰ هکتار روی آب نیلگون خلیج فارس را سبز پوش کرده است . برگ درخچه های حرا را برای تغذیه دام و چهار پایان مورد استفاده قرار می دهند نام علمی حرا بنام دانشمند بزرگ ایرانی ابوعلی سینا نام گذاری شده است .درختان حرا آب شور دریا را شیرین نموده و آز آن تغذیه می کنند بلندی درختچه های حرا گاهی به ۴ متر و قطر تنه آنها تا۳۰ سانتیمتر می رسد و دارای برگهای بیضوی شکل و کشیده ای می باشند جنگل حرا بطور دائم در معرض جزر و مد منظم آب دریا قراردارد بطوریکه در زمان جزر درختان و بستر لجنی آنها از آب بیرون آمده و بصورت جزایری پراکنده نمایان می شود ودراین موقع مد تمامی جنگل زیر آب رفته ناپدید می شود .اصولا این درختچه ها در جایی می رویند که در مواقع مد دریا به زیر آب برود و در نقاط مرتفع تری کمتر اثری از این گونه گیاهان مشاهده می شود .عمق آب در مناطق تحت پوشش حرا که در اصطلاح خور می نامند از ۳ متر تجاوز نمی کند جنگل حرا بدلیل مساعد بودن شرایط اکولوژیکی زیستگاه بسیار زیاد پرندگان مهاجر است .

جنگل حرا
جنگل حرا
جنگل حرا
جنگل حرا
جنگل حرا
جنگل حرا

دومین مکان:

“غار نمکدان”است.

پیش‌از این غار نمکدان”سدام” در سرزمین‌هاى اشغالى فلسطین با طول پنج هزار و ۶۸۵ متر به عنوان نخستین غار نمکى طویل جهان معرفى شده بود.
به گفته ناصر اسدى، کارشناس زمنى‌شناسى شیراز، بخش اعظم جزیره هرمز که بر خلاف جزیره قشم، محدود است از گنبد نمکى تشکیل شده است.
سن این نمک‌ها به دوره پیش از کامبرین رسیده و بیش از ۵۷۰ میلیون سال دارند.
اما خود گنبدهاى نمکى و ظهور آنها در این منطقه پدیده‌هاى جدید و جوان‌تر هستند، به طورى که برخى از این غارها حدود ۶ هزار سال سن دارند.
چگونگى شکل‌گیرى نمک‌هاى غار
در گذشته نمک‌ها به صورت یک لایه بودند که به مرور زمان برآمده شده و تحت اثر خاصیت شناورى که دارد با توجه به آن که وزن حجمى آنها از وزن سنگهاى اطراف، آن کمتر است، آنها را کنار مى‌زند و به سمت بالا حرکت مى‌کند.
این نمک‌ها در مسیر خود یکسرى از سنگ‌هاى بسیار قدیمى را از چند کیلومتر زیرزمین به سمت روى زمین مى‌آورد و مى‌تواند اطلاعات بسیار مفیدى را از گذشته زمین شناسى به زمین‌شناسان ارایه کند.
غارها و گنبدهاى نمکى موجود در جزایر قشم و هرمز علاوه بر این که از جمله پدیده‌هاى منحصر به فرد در علم زمین‌شناسى محسوب مى‌شوند، یکى از ثروت‌هاى ملى کشور است و به تمامى نسل‌ها تعلق دارد و باید مورد حفاظت قرار گیرند.

غار نمکدان
غار نمکدان
غار نمکدان
غار نمکدان
غار نمکدان
غار نمکدان

سومین مکان:

“غار خربس”است.

به فاصله ۱۰ کیلومتر از شهر قشم غارهای خربس برسینه کوهی مشرف به دریا و دشتی میانکاسه قرار گرفته است . خربس از غارهای دریایی است که بر اثر گرداب و تخلیه ماسه ها از حفره سنگها به وجود آمده است . عمر غار بسیار طولانی است . اما در دوره های پیش از اسلام با افزودن بر وسعت غار بر بخش های تالار و دهلیزهای انشعابی به احتمال زیاد از آن برای پناهگاه کودکان ، زنان و سالخوردگان به هنگام یورش دشمن استفاده می شده . دشت میانکاسه خربس دارای گورهای کهن نیز هست .

غار خربس
غار خربس
غار خربس
غار خربس

چهارمین مکان:

“آبگیر قشم”

از قدیم با ساختن سد در تنگه ها آب های شیرین فصل بارانی را جمع آوری و به تدریج به مصرف شرب و کشت می رسانده اند.از سدهای دیدنی و تاریخی قشم یکی سد پی پشت است.در مدخل تنگه ، تاسیسات تقسیم آب آن که حداقل از دوره ساسانی است و هنوز هم در عمل شیوه ای محسوب می شود به چشم می خورد . در سالهای اخیر در پشت سد ماهی کپور ریخته اند که تکثیر هم شده  و گاه مردم به ماهیگیری در آن می پردازند.دیگر آبگیر دیدنی جزیره قشم سد گوران است در کنار روستایی به همین نام ، کارشناسان میراث فرهنگی تاکید دارند که پر و پی اولیه سد از دوره هخامنشی و قسمت بالا و تاج آن از دوره ساسانی است . روستای گوران از روستای کهن قشم به شمار می رود.

آبگیر قشم
آبگیر قشم
آبگیر قشم
آبگیر قشم
آبگیر قشم
آبگیر قشم

پنجمین مکان:

“انجیر(معروف)معابد”قشم است.

از رستنى هاى شگفت انگیز مناطق حاره، مخصوصا جزایر خلیج فارس،درخت همیشه سبز لور است که تاجى بسیار بزرگ با ریشه هاى هوایى متعدد دارد و میوه رسیده نارنجى رنگ آن مطبوع و خوراکى است. یکى از زیباترین این درختان در روستاى تم سنیتى منطقه توریان قرار دارد و در نزدیکى آن بقعه اى دیدنى با طرح معمارى کهن به نام زیارت پیر  واقع شده است.

انجیر(معروف)معابد
انجیر(معروف)معابد
انجیر(معروف)معابد
انجیر(معروف)معابد
انجیر (معروف)معابد
انجیر (معروف)معابد