تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

پست ویژه تور مالدیو ویژه نوروز 97/ 5 شب از 9،050،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام
انجمن سلطنتیاین روزها شاهد برگزاری مسابقات و جشنواره های مربوط به عکاسی در اقصا نقاط جهان هستیم که توجه عکاسان بسیاری را به خود جلب کرده و علاقه مندان را به سوی خود کشانده اند.

یکی از مسابقاتی که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد، رقابتی است که توسط انجمن سلطنتی بریتانیا (Royal Society) برگزار می شود. این انجمن از سال ۱۶۶۰ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده و تا به امروز در زمینه ترویج علم و نشان دادن اهمیت آن به همه مردم فعالیت هایی را انجام داده است. برگزاری مسابقه عکاسی توسط این انجمن این فرصت را به عکاسان می دهد که آخرین شاهکارهای خود را در زمینه رفتار حیوانات، زمین شناسی، ستاره شناسی و اکولوژی و علوم زیست محیطی به نمایش بگذارند و همه مردم جهان از دیدن آن ها لذت ببرند. در نهایت هر یک از این گروه بندی ها، یک برنده خواهند داشت و یک نفر نیز موفق به دریافت عنوان برنده سراسری مسابقه می شود؛ همچنین برخی تصاویر علی رغم عدم دریافت عنوان برنده، مورد توجه ویژه داوران قرار می گیرند و در وبسایت این انجمن منتشر می شوند.

طبق آمار منتشر شده، مسابقه عکاسی انجمن سلطنتی سال ۲۰۱۷، محبوبیتی فراتر از دوره های پیشین این رقابت کسب کرده و حدود ۱۱۰۰ اثر از عکاسان حرفه ای به دست داوران رسیده است. 

 

۱- خرس قطبی | برنده بخش رفتار حیوانات

گویی خرس قطبی با یافتن قطعه یخ بر سطح آب خانه ای تازه پیدا کرده و تصمیم گرفته بر روی آن به استراحت بپردازد. این تصویر هنگام عبور از تنگه فرام (Fram Strait) در ساحل شرقی گرینلند (Greenland) ثبت شده است.

خرس قطبی
photo by Antonia Doncila

۲- حبه قندهای یخی | برنده سراسری مسابقه

این تصویر هوایی از جنوب شبه جزیره جنوبگانی (Antractic Peninsula) معروف به ساحل انگلیسی، عظمت یک کوه یخ را نشان می دهد. می توان میزان بزرگی این قطعه یخ وسیع را نسبت به هواپیمای تویین اُتری (Twin  Otter) که بر فراز آن به پرواز مشغول است، تخمین زد.

حبه های قند یخی
photo by Peter Convey

۳-  تعلیم و تربیت | جایگاه دوم بخش رفتار حیوانات

دو پرستوی دریایی شمالگان را می بینید که در مجمع الجزایر سوالبارد (Svalbard)، شمالی‌ترین منطقه تحت کنترل کشور نروژ در قاب تصویر ثبت شده اند. بد نیست بدانید این مجمع الجزایر در منطقه شمالگان واقع در اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد و معنای نامش "کرانه سرما" است.

پرستوهای دریایی شمالگان
photo by David Costantini

۴- پرتاب عقرب | مورد توجه ویژه داوران در بخش رفتار حیوانات

این تصویر در کشور هند و طی یک گشت سافاری در پناهگاه حیات وحش تادوبا آنداری تایگر (Tadoba Andhari Tiger Reserve) به ثبت رسیده است. 

پرتاب عقرب
photo by Susmita Datta

۵- تعظیم کنید | جایگاه دوم بخش علم زمین و اقلیم شناسی

کشتی تحقیقاتی کشور روسیه، تریوشنیکاو (Tryoshnikov)، به کوه یخ مِرتز (Mertz Glacier) در جنوبگان خاوری (East Antractica) تکیه داده است. این منطقه قطب جنوب بزرگ نیز نامیده می‌شود و سردترین، متروک ترین و منزوی ترین جای زمین به شمار می رود.

دقایقی بعد از ثبت این عکس، یک وسیله تحقیقاتی زیر آبی به نام روپوس (Ropos) اقدام به بررسی علت ذوب این کوه یخ کرد که از سال ۲۰۱۰ از کوه یخ اصلی جدا شده و ۱۰۰ کیلومتر را در اقیانوس منجمد جنوبی پیموده است.

کشتی تحقیقاتی کشور روسیه
photo by Giuseppe Suaria

۶- گدازه های آتشین | مورد توجه ویژه داوران در بخش علم زمین و اقلیم شناسی

این عکس فوران یک مخروط آتشفشانی به نام "Puʻu ʻŌʻō" را نشان می دهد که به آتشفشان کیلاویا (Kīlauea) تعلق دارد و در پارک ملی آتشفشان های هاوایی (Hawaiʻi Volcanoes National Park) واقع شده است.

آتشفشان کیلاویا
photo by Sabrina Koehler

۷- نورافکن مهتابی | برنده بخش ستاره شناسی

ستون نور تشکیل شده در بالا و پایین قرص ماه و درخشش یخ های قطب جنوب، حالتی رویایی به این عکس بخشیده اند.

نورافکنی از ماه
photo by Daniel Michalik

۸- حلقه الماس در میان ابرها | جایگاه دوم بخش ستاره شناسی

لحظه ای از ماه گرفتگی آمریکا در سال ۲۰۱۷ را می بینید که در مسیری به سوی شمال ایالت جورجیا (Georgia) به تصویر کشیده شده است. گویی یک حلقه انگشتر در میان ابرهای نازک آسمان خودنمایی می کند.

ماه گرفتگی آمریکا در سال 2017
photo by Wei-Feng Xue

۹- در دسترس | مورد توجه ویژه داوران در بخش ستاره شناسی

چشم انداز زیبای آسمان و سنگ و صخره هایی شبیه به دیگر سیاره ها دست در دست هم داده و منظره ای بی نظیر ساخته اند. نمای خیره کننده قسمتی از آسمان بر فراز رصدخانه پارانال (Paranal Observatory) در کشور شیلی، با ترکیب رنگ های سبز و زرد و آبی، به مانند روغن بر سطح آب به نظر می رسد.

آسمان خیره کننده
photo by Petr Horalek

۱۰- در انتظار | برنده بخش اکولوژی و محیط زیست

ساحل جزیره ماریون (Marion Island) میزبان چند پنگوئن پادشاه (King Penguin) است که با ورود نهنگ های قاتل غافلگیر شده اند. این جزیره در اقیانوس هند قرار دارد و بخشی از منطقه زیرجنوبگان به حساب می آید. زیرجنوبگان، ناحیه ای در شمال جنوبگان است و جزایر بسیاری در نواحی جنوبی اقیانوس هند، اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام را شامل می شود.

پنگوئن های پادشاه
photo by Nico de Bruyn

۱۱- مورچه های شکست ناپذیر | جایگاه دوم بخش اکولوژی و محیط زیست

این گیاه یکی از گونه های گیاه کوزه ای (Pitcher plants) به نام نپنتیس بایکلکراتا (Nepenthes bicalcarata) است. این گونه سطحی لیز و لغزنده دارد و با طعمه کردن شهد شیرین خود، حشرات را به دام می اندازد؛ اما تمام حشرات مغلوب این گیاه نمی شوند. تعدادی مورچه را در تصویر می بینیم که بدون هیچ مشکلی مشغول جمع آوری شهد از سطح این گیاه هستند. آن ها به خوبی می دانند که از چه نقاطی رفت و آمد کنند تا دچار دردسر نشوند.

گیاه کوزه ای
photo by Thomas Endlein

۱۲- خانواده قطره های روغن زیتون | برنده بخش تصویر برداری میکرو

قطره های روغن زیتون
photo by Herve Elettro

۱۳- خرس آبی | جایگاه دوم بخش تصویربرداری میکرو

این خرس آبی (Water bear) حدود ۵۰ ساعت از عمرش می گذرد و نزدیک به یک پانزدهم میلی متر طول دارد. عکس زیر توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی (Scanning electron microscope) به ثبت رسیده و سپس ۱۸۰۰ برابر بزرگنمایی شده است.

خرس آبی
photo by Vladimir Gross

۱۴- کنه‌سانی در دام تار عنکبوت | مورد توجه ویژه داوران در بخش تصویربرداری میکرو

کنه‌سانان (Acari) زیررده ای از عنکبوت های بندپا هستند.