تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

پست ویژه تور مالدیو ویژه نوروز 97/ 5 شب از 9،050،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام
ایرانشناسی

ایران، نام سرزمینی کهن است که در خاورمیانه آرام گرفته و با زیبایی هاش دل هر کسی را می رباید. نامش را که می شنویم حس غرور و افتخار، قلبمان را به لرزه در می آورد و به تک تک سلول های بدنمان نفوذ می کند. اینکه زاده ی کدام شهر و دیارش باشی فرقی نمی کند و مهم نیست که در شناسنامه ات نام کدام گوشه ی این مرز و بوم می نشیند. متولد هر جایی از این خاک کهن که باشی باز هم به پرچم سه رنگش و همه ی جهات جغرافیایی اش افتخار می کنی و مردمانش را عضوی از خانواده ای به نام وطن می دانی.

نام ایران که می آید تصویری از زیبایی های سرزمین مادری در ذهنمان می نشیند و کم کم زبانمان را به ستایش باز می کند. شاید به همین دلیل است که تقویم هم طاقت نیاورده و دلش خواسته تا با نام ایران مزین شود. امروز سی ام اردیبهشت ماه است؛ روزی که نام فرزندی از زمین به نام ایران را بر آن نهاده اند و آن را به عنوان روز ایرانشناسی و ایرانگردی پاس می دارند.

امروز روزی است که زیبایی های سرزمینمان را به یادمان می آورد؛ از کوه های برافراشته در دل طبیعتش گرفته تا گواهی های تاریخ باستانی در میان گرد و غبار فراموشی…

وقت آن است که از ایران، این معجون طبیعت و تاریخ و فرهنگ، برایتان سخن بگوییم اما زیبایی های این کشور در سخن نمی گنجد و زبان از توصیفش قاصر است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم شما را به دیدن گوشه ی کوچکی از این زیبایی ها مهمان کنیم و در کنار هم از تک تکشان لذت ببریم….۱- خواجو، زیبای کهن زاینده رود

برای آشنایی با این پل مطلب پل خواجو | زیباترین پل اصفهان بر روی زاینده رود  را از دست ندهید.

پل خواجو
photo by Sharon Cane

۲- روستای نایبند، پلکانی رو به آسمان

 برای آشنایی با این روستا مطلب زیر را بخوانید:

روستای نایبند طبس | ماسوله ای در قلب کویر ایران

روستای نایبند

۳- دشت دریاسر، بهشتی زمینی

این دشت در استان مازندران واقع شده و یکی از زیباترین شاهکارهای طبیعت به شمار می رود. اگر به این جاذبه ی کشورمان علاقه مندید، مطالعه مطلب دشت دریاسر تنکابن | بهشت اردیبهشت ایران را از دست ندهید.

دشت دریاسر

۴- گشتی در قندیل های یخی

این تصویر در غار یخ مراد گچسر ثبت شده است. پیش از این در مطلب غار یخ مراد گچسر | تماشای قندیل های یخی در نزدیکی تهران به طور مفصل به این غار زیبا پرداخته ایم.

غار یخ مراد
photo by 0

۵- به سوی زندگی…

لاکپشت های پوزه عقابی که تازه متولد شده اند، به سمت دریا در حرکت هستند. این جانداران در معرض خطر انقراض قرار دارند و در مطلب لاکپشت پوزه عقابی | از عجایب هفتگانه جزیره قشم می توانید با آنها آشنا شوید.

قشم
photo by 0

۶- قره کلیسا در میان جشن ستارگان

قره کلیسا، یکی از کلیساهای مهم جهان مسیحیت است که در فهرست میراث جهانی قرار دارد. این کلیسا در استان آذربایجان غربی واقع شده و می توانید برای آشایی با آن مطلب قره کلیسا | اولین کلیسای جامع جهان مسیحیت را مطالعه نمایید.

 

قره کلیسا
photo by Mohammadreza Domiri Ganji

۷- تار و پود عشق

قالیبافی از آن هنرهایی است که همچون مهر افتخار بر سینه ی هنرمندان ایرانی می درخشد. برای لذت بردن از جلوه های این هنر بی بدیل، نگاهی به مطالب زیر بیاندازید:

تصاویری از هنر قالیبافی در تبریز | شهر جهانی فرش

تصاویری از قالی بافی ترکمن ها | بازی رنگ ها و نقش ها

ترکمن های ایران

۸- شاهکاری از تاریخ

باغ شاهزاده ماهان در استان کرمان، نمونه ای کم نظیر از معماری ایرانی و گواهی بر هوشمندی معماران این مرز و بوم است. آنها با تکیه بر دانش خو توانسته اند باغی زیبا را در میان منطقه ای کویری احداث کنند. در مطلب باغ شاهزاده ماهان | معجزه ای سبز در میان کویر کرمان می توانید به طور مفصل با این باغ و سرنوشتش آشنا شوید.

photo by 0

۹- وقتی که نقاش طبیعت دست به کار می شود…

آبشار شِوی یکی از بزرگترین آبشارهای خاورمیانه است که در دزفول قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این آبشار مطلب آبشار شوی دزفول | منحصر به فردترین آبشار خاورمیانه  را مطالعه کنید.

آبشار شوی
photo by Mohammad Azarkish

۱۰- پل طبیعت، سازه ای جهانی در قلب پایتخت

برای آشنایی با این پل زیبا مطلب پل طبیعت تهران | گذرگاهی رویایی در قلب پایتخت  را مطالعه نمایید.

پل طبیعت تهران
photo by Majid Alamshahi