تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (1)

زیباترین باغ تاریخی ایران باغ شازده ماهان

در حدود ۲ کیلومتری شهر ماهان و حوالی شهر کرمان و در دامنه کوه‌های تیگران و در مختصات جغرافیایی ۳۰ درجه و ۱ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۷  دقیقه طول شرقی با ارتفاع ۲۰۲۰ متر سطح دریای آزاد زیباترین باغ تاریخی ایران به نام باغ شاهزاده یا باغ شازده واقع شده که ۵/۵ هکتار مساحت دارد و از دو مجموعه شرقی و غربی تشکیل شده است . باغ شازده مربوط به اواخر دوره قاجاریه حدود سال ۱۲۷۶ خورشیدی بوده و ابتدا به دستور محمد حسن خان سردار ایروانی حاکم وقت کرمان ساخته شد و سپس بنای درون آن بعداً توسط عبدالحمید میرزا ناصرالدوله حاکم کرمان طی یازده سال حکمرانی وی (۱۲۹۸ ه . ق تا ۱۳۰۹ه. ق) ساخته شد و با مرگ وی نیز بنای آن نیمه تمام رها شد .
باغ تاریخی شازده با طول ۴۰۷ متر و عرض ۱۲۲ متر و با داشتن معماری فوق العاده بزرگترین و زیباترین باغ تاریخی ایرانی محسوب می‌شود که به دلیل طراحی خاص آن از سایر باغ‌های ایرانی متمایز و ممتاز شده است . پبا ورود به باغ تاریخی شازده و دیدن مناظر بیرونی باغ ، منظره چهارباغ و در جهت عکس آن منظره کوه به زیبایی به نظیر باغ پی خواهید برد . فواره های متعددی در طول باغ قرار دارند که زیباترین فواره باغ‌های ایرانی هستند. باغ تاریخی شازده همه ساله و به ویژه در فصل تابستان و بهار شاهد بازدید تعداد بیشماری از گردشگران از نقاط مختلف کشور است . اگر شما نیز از مسیر عبوری کرمان به بم و در مسیر جاده کهن ابریشم گذر کردید از زیباترین باغ تاریخی ایران باغ شازده ماهان دیدن کنید .

Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (1)


Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (2)Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (3)Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (4)Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (5)


Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (6)Prince garden beautiful historic garden Iran Mahan (7)