تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

پست ویژه تور مالدیو ویژه نوروز 97/ 5 شب از 9،050،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام
آکواریوم کوالالامپور

کوالالامپور شهری سرسبز و زیبا در جنوب شرقی آسیاست که مقصدی چهار فصل برای گردشگران و ماجراجویان دنیا محسوب می شود. این پایتخت مالایی، از آن جاهاست که توجه بسیاری از مسافران را به خودش جلب می کند و گزینه های جذاب و متفاوتی را در آستین دارد. اگر عاشق خرید و بازارگردی هستید، کولالامپور بی هیچ مکثی گزینه های مختلف و متنوعی را در برابر شما قرار می دهد که نتوانید از خیرشان بگذرید و به چشم بر هم زدنی می ببینید سفرتان تمام شده و هنوز هم دلتان می خواهد در بازارها بگردید! اگر از آن دست ماجراجویان و عاشقان هیجانید که بی هیچ معطلی راهتان را به سوی شهربازی بزرگ و فوق العاده سان وی لاگون کج کنید و بگذارید کوالالامپور روی دیگری از هیجان را به شما نشان دهد. البته که این ها تمام جذابیت کوالالامپور نیست و هنوز هم جاذبه های بسیاری در این شهر برای گردشگران دلبری می کنند. photo by Denise van Rijswijk

چرا آکواریوم کوالالامپور؟


 •  یکی از مشهورترین جاذبه های شهر کوالالامپور است.
 • از بزرگ ترین آکواریوم های دنیا محسوب می شود.
 • با بازدید از آن می توانید نزدیک ۵ هزار جاندار مختلف را ببینید.
 • مکانی جذاب برای تفریح در کنار خانواده و دوستان است. 
آکواریوم کوالالامپور
photo by Nik Ramzi Nik Hassan
آکواریوم کوالالامپور
photo by VIVID Frames
آکواریوم کوالالامپور
photo by Omar Wael Yahia

آشنایی با آکواریوم کوالالامپور | Aquaria KLCC

آکواریوم کوالالامپور درست در قلب پایتخت مالزی و در محله مرکزی و پر هیاهوی این شهر قرار گرفته است، که بنابراین دسترسی را برای شما بسیار آسان می کند. کافیست راه خود را به سوی مرکز همایش های کوالالامپور کج کنید تا به سادگی به این جاذبه معروف شهر برسید و در طبقه کنفرانس، آکواریوم وسیع کوالالامپور را در برابر خود ببینید. 

آکواریوم کوالالامپور، بخش ها و تفریحاتی را پیش روی شما قرار می دهد که متوجه نشوید چند ساعت از روز خود را چگونه گذراندید. ۳۳ آکواریوم مختلف، مخزن بزرگ ماهی و تونلی سرتاسری را خواهید یافت و برای دسترسی به تمام آن ها کافیست تنها یک مسیر ساده را تا انتها بروید. البته بازدید از ماهی ها تنها کاری نیست که در آکواریوم کوالالامپور می توانید انجام دهید و فعالیت های هیجان انگیزی چون شنا با کوسه ها، ورود به قفس دیوانگی و غذا دادن به ماهی ها را نیز در لیست خود خواهید داشت.

 خوب است بدانید که ساخت آکواریوم کوالالامپور در سال ۲۰۰۲ به دست متخصص ترین افراد آغاز و در نهایت با وسعت کم نظیری در حدود ۵,۶۰۰ متر مربع در سال ۲۰۰۴ ساخت آن تکمیل شد. در این آکواریوم دو طبقه، زندگی و زیستگاه موجودات دریایی اطراف کشور مالزی و دیگر نقاط دنیا به شیوه ای جالب نشان داده می شود.

آکواریوم کوالالامپور
photo by Panofoto۳۶۰

بخش های مختلف آکواریوم کوالالامپور 

آکواریوم کوالالامپور بخش های مختلف و متنوعی دارد که در هر کدام گونه های متفاوتی از ماهیان و موجودات دریایی را می بینید. در این قسمت، هر بخش به ترتیب بازدید و رویارویی معرفی شده اند:

۱- مخزن ماهی پیرانا | Piranha Tank

در اولین مخزن از آکواریوم کوالالامپور با گونه ای از ماهی های پیرانا به نام پیرانای شکم قرمز رو به رو می شوید. این ماهی ها که با نام علمی (Pygocentrus nattereri) شناخته می شوند، در واقع بومی آمریکای جنوبی بوده و در رودخانه های جنگل آمازون دیده می شوند. جالب است بدانید که این ماهی ها همه چیز خوارند و از موجوداتی چون حشرات، کرم ها، سخت پوستان و ماهی ها تغذیه می کنند. گونه نر پیراناها، همان طور که نامشان نشان می دهد، در قسمت شکم قرمز رنگ می باشد. البته این موضوع درباره گونه ماده پیرانا شکم قرمز صدق نمی کند و این ماهی بیش تر قهوه ای رنگ است.

متوسط عمر: تا ۲۵ سال

اندازه: ۲۸ تا ۳۳ سانتی متر

زیستگاه: آمریکای جنوبی، آرژانتین، برزیل، بولیوی، کلمبیا

مخزن ماهی پیرانا
 

۲- مخزن ژنی | Gene Pool

خوب است بدانید که مخزن ژنی به جایی گفته می شود که مجموعه ای از یک نوع جاندار را در کنار هم نگهداری می کنند. در این بخش از آکواریوم کوالالامپور، ۴ قسمت مختلف به چشم می خورد که امکانش را دارید تا ماهی ها زیر را در دست بگیرید و یا آن ها را لمس کنید:

۱) خیار سیاه دریایی: نوعی بی مهره جالب توجه است که بدنی کشیده و سیاه رنگ دارد و دقیقا مشابه نامش می باشد. جالب است بدانید که از کشف گونه های این بی مهره چندی نمی گذرد و در طی سال های ۱۸۳۳ میلادی بود که شناخته شدند. خیار سیاه دریایی بومی اقیانوس هند-آرام (۱) است و نهایتا تا ۱۰ سال عمر خواهد کرد.

متوسط عمر: ۵ تا ۱۰ سال

اندازه: ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

۲) کوسه بامبوی راه راه: این ماهی که از خانواده گربه کوسه ماهیان، بر خلاف جثه کوچکش، قدرت زیادی دارد و به راحتی می تواند صخره های نه چندان محکم و مرجانی را جا به جا کند. اغلب اوقات کوسه بامبوی راه راه را در کف آکواریوم خواهید دید، چرا که عادت دارند در بخش های عمیق تر اقیانوس زندگی کنند. 

متوسط عمر: تا ۱۵ سال

اندازه: تا ۱۰۵ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

پاورقی


۱- اقیانوس هند-آرام که با نام هند-آرام غربی شناخته می شود، به بخشی از آب های اقیانوس هند، غرب و مرکز اقیانوس آرام گفته می شود. این نام گذاری بیش تر در آبزی شناسی و زیستگاه دریایی کاربرد دارد، چرا که این دو اقیانوس در کنار هم محدوده وسیعی را شامل می شوند و بسیار رخ می دهد که جاندارانی تنها در بخش هایی از این محدوده گسترده زندگی می کنند. 

خیار سیاه دریایی خیار سیاه دریایی
 
کوسه بامبو راه راه کوسه بامبو راه راه
 

۳) ستاره دریایی شکلاتی: در تمام بسترهای چمن دریایی می توانید این موجودات جالب و شکلاتی رنگ را ببینید. ستاره دریایی شکلاتی یکی از نخستین حیوناتی است که توسط زیست شناس معروف، کارل لینه (Carl Linnaeus) به صورت علمی نام گذاری شد. این موجود جالب چندین نام دارد که در میان آکواریوم دارها به ستاره دریایی شکلاتی معروف شده و در میان جانورشناسان نیز با نام ستاره دریایی شاخدار شناخته می شود. جالب آن که این موجود در طرح، رنگ و حتی ابعاد مختلف دیده می شود. 

متوسط عمر: ۵ تا ۷ سال

اندازه: تا ۴۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

۴) خرچنگ نعل اسبی: بر خلاف اسمشان اصلا خرچنگ نیستند و نوعی بی مهره دریازی با اسکلت خارجی محسوب می شوند. جالب آن که این موجودات از لحاظ دسته بندی علمی، به عقرب ها و عنکبوت ها بسیار نزدیک هستند و اغلب در آب های کم عمق و شن های نرم زندگی می کنند. تنها وقتی که خرچنگ نعل اسبی را می توان روی ساحل دید، زمانی است که به دنبال جفت گیری می رود. این موجودات یکی از قدیمی ترین و جالب ترین جانداران دریایی شناخته می شوند. 

متوسط عمر: ۱۷ تا ۱۹ سال

اندازه: تا ۶۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

ستاره دریایی شکلاتی ستاره دریایی شکلاتی
 
خرچنگ نعل اسبی خرچنگ نعل اسبی
 

۳- ناحیه الکتریکی | Electric Zone

ناحیه الکتریکی مختص ماهی های برقی است. ماهی های برقی نوعی موجودات آبزی هستند که به نوعی، توانایی تولید میدان الکتریکی دارند. یکی از ماهی هایی که در این بخش به چشم می خورند، گربه ماهی برقی می باشد. جالب است بدانید که گربه ماهی های برقی نوعی موجود شب‌زی می باشند که اغلب پس از غروب شروع به فعالیت عادی و روزمره خود می کنند. 

متوسط عمر: تا ۱۵ سال

اندازه: تا ۹۱ سانتی متر

زیستگاه: آفریقای مرکزی و غربی و رود نیل

گربه ماهی برقی
 

*پس از پشت سر گذاشتن ۳ آکواریومِ نخستین، وارد بخش جریان ها می شوید و می توانید انواعی از سمورها را از نزدیک تماشا کنید.

۴- سمور پنجه کوچک آسیایی | Asian Small-clawed Otter

سمورهای پنجه کوچک آسیایی، کوچک ترین گونه سمور در جهان محسوب می شوند. یکی از نکات جالب توجه درباره این سمورهای کوچک آن است که موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و برای برقراری ارتباط از ۱۲ نوع صداسازی و اشکال سر و صورت خود استفاده می کنند. سمورهای پنجه کوچک اغلب در حاشیه رودخانه ها و پناهگاه های خود دیده می شوند و از وزغ ها، قورباغه ها و صدف ها تغذیه می کنند. 

متوسط عمر: تا ۱۱ سال

اندازه: تا ۶۱ سانتی متر

زیستگاه: رودخانه های جنوب شرقی آسیا، خصوصا مالزی

سمور پنجه کوچک آسیایی
 

۵- ماهی های اقیانوس

در ادامه به ماهی های متنوع اقیانوس می رسیم و خواهیم دید که اقیانوس چه داستان هایی را برای ما آماده کرده است:

۱) خروس ماهی: یکی از جالب ترین ماهی های اقیانوس را در پیش روی خود می بینید. یک ماهی با شمایلی متفاوت که بر روی بدنش طرح های خاص و راه راه و باله های منحصر به فرد و بلند با تیغه های کشنده ای بر روی سر و بدنش به چشم می خورد. جالب است بدانید که خروس ماهی ها با استفاده از تیغه ها به شکار و دفاع از خود می پردازند و خروس ماهی قرمز به همین روش می تواند ماهی های کوچک، میگوها و خرچنگ ها را شکار کند. خروس ماهی ها اغلب در بخش های مرجانی و صخره ای اقیانوس ها زندگی می کنند و شباهت های بسیاری به عقرب ماهی ها دارند. 

متوسط عمر: تا ۱۰ سال

اندازه: تا ۳۸ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

خروس ماهی قرمز
 

۲) مارماهی راه‌ راه: به یکی از ماهی های بانمک آکواریوم رسیده اید. مارماهی های راه راه در بخش های شنی و کم عمق اقیانوس زندگی می کنند و به گونه ای از شن بیرون می آیند که تا نزدیکشان نروید، انگار با چمنی دریایی رو به رو شده اید. این مارماهی ها در کُلُنی های بزرگ زندگی می کنند و گاه در یک کلنی نزدیک ۱۰۰۰ مارماهی دیده می شوند. اغلب مارماهی های راه راه، حفره ای مخصوص به خود دارند که به ندرت آن را ترک می کنند و به هنگام احساس خطر به سرعت درون حفره و شن ها پنهان می شوند. خوب است بدانید که این ماهی ها را در جهان با نام علمی (Heteroconger hassi) می شناسند. 

متوسط عمر: تا ۲۰ سال

اندازه: تا ۴۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس آرام و دریای سرخ

مارماهی راه راه مارماهی راه راه
 

۳) سنگ ماهی: سنگ ماهی ها یکی از دیگر ماهی های کشنده ای و ساکن بخش های کم عمق اقیانوس هستند. در پشت این ماهی ها ۱۳ تیغ تیز و زهرآگین به چشم می خورد که به این طریق به شکار و تأمین غذا می پردازند. جالب است بدانید که این ماهی ها را از آن رو سنگ ماهی می نامند که شباهت بسیاری به صخره های دریایی دارند و به خوبی می توانند در کف اقیانوس ها از نظر پنهان شوند. سنگ ماهی ها عمری ۱۰ ساله دارند و در نقاط مختلفی از جهان همچون اقیانوس آرام، دریای سرخ و ... دیده می شوند. 

متوسط عمر: تا ۱۰ سال

اندازه: تا ۴۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام، دریای سرخ، شرق آفریقا تا مرکز اقیانوس آرام، جنوب جزایر کوئینزلند استارالیا و شمال جزایر ریوکیو و اگاساوارا

سنگ ماهی سنگ ماهی
 

۶- پیاده روی مرجانی 

 به بخش خزندگان دریایی آکواریوم کوالالامپور خوش آمدید! در این بخش می توانید بندپایان جذاب و متفاوت اقیانوس را از نزدیک ببینید:

۱) میگوی راه‌راه: همان طور که نامش نشان می دهد، بدنی قرمز و سفید راه‌راه دارد و به سبب رنگ های شاخص و پر رنگش به راحتی دیده می شود. بیش تر بخش های بدن این میگو از تیغه هایی پوشیده شده و شاخک هایی سفید رنگ دارد. جالب است بدانید که میگوی راه‌راه لقب جذابی هم دارد: میگوی مُشت زن! چرا که اگر آن را از نزدیک ببیند، ژستی همچون مشت زن ها به خود گرفته است. از ویژگی های میگوی راه‌راه می توان به توانایی ردیابی گونه های هم نوع خودش اشاره کرد که با استفاده از پیغام های شیمیایی انجام می شود. 

متوسط عمر: ۲ تا ۳ سال

اندازه: تا ۶ سانتی متر

زیستگاه: غرب اقیانوس اطلس و استرالیا

۲) میگوی آتشین: رنگ سرخ این میگو باعث می شود در میان مردم با نام میگوی آتشین شناخته شود. شاخک های سفید رنگی دارد و بندهای ابتدایی پاهایش نیز به همین رنگ دیده می شوند. در زمینه ی تماما قرمز رنگِ بدن این میگو، خال‌های سفید رنگی توجه را به خودشان جلب می کنند. خوب است بدانید که میگوهای آتشین با نام علمی (Lysmata debelius) شناخته می شوند و بومی اقیانوس هند-آرام می باشند. نهایت عمر این میگوها تا ۵ سال است و اندازه بسیار کوچکی در حد ۳ سانتی متر دارند. البته گاهی طول میگوهای آتشین تا ۵ سانتی متر نیز می رسد.

متوسط عمر: تا ۵ سال

اندازه: تا ۵ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

میگوی راه‌راه میگوی راه‌راه
 
میگوی آتشین میگوی آتشین
 

۳) شاه‌‌میگو ارغوانی: گونه کوچکی از شاه‌میگوهاست که در کنار صخره های مرجانی اقیانوس هند-آرام زندگی می کند و همچنین در بخش های گرم تر اقیانوس اطلس به چشم می خورد. همان طور که نام این شاه‌میگوها نشان می دهد، ویژگی بارزشان رنگ ارغوانی جذابشان می باشد. بر روی بدن شاه‌میگوی ارغوانی خال های نارنجی و بنفشی نیز به چشم می خورد.

متوسط عمر: تا ۹ سال

اندازه: تا ۱۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

۴) خرچنگ تزئینی: نوعی سخت پوست دریایی است که به طور عمده در نواحی گرمسیری مانند نواحی دریایی اطراف مالزی به چشم می خورد. خرچنگ های تزئینی به عنکبوت ها شباهت بسیاری دارند با این تفاوت که بر روی بدن آنها بخش های رنگی رنگی بسیاری دیده می شود. این خرچنگ ها، صدفی حدودا ۳ سانتی متری دارند و طول پاهایشان تا ۱۰ سانتی متر هم می رسد. 

متوسط عمر: تا ۹ سال

اندازه: تا ۱۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

شاه میگوی ارغوانی شاه میگوی ارغوانی
 
خرچنگ تزئینی خرچنگ تزئینی
 

۵) قورباغه ماهی: نوعی موجود دریایی آبزی است که طولش تقریبا تا نیم متر می رسد و در اقیانوس های نواحی گرمسیری و استوایی زنگی می کند. این موجود را از آن رو قورباغه ماهی می نامند که بخش صورتش به قورباغه ها شباهت دارد و باله هایش نیز بی شباهت به پای وزغ ها نیست. قورباغه ماهی ها در پنهان شدن مهارت بسیاری دارند و به همین شیوه از خود در برابر خطرات محافظت می کنند. جالب آن که این ماهی ها می توانند برای استتار در عرض ۶ هزارم ثانیه تغییر رنگ دهند! 

متوسط عمر: تا ۱۵ سال

اندازه: تا ۴۰ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس های گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان

۶) میگوی نظافتچی: به آخرین بخش آکواریوم بندپایان دریایی رسیده ایم و میگوی نظافتچی پیش روی ماست. این ماهی بانمک که موجودی همه چیز خوار است، از آن رو به نام نظافتچی لقب گرفته است که از انگل ها، پارازیت ها و بافت های مرده ماهی ها تغذیه می کند. میگوی نظافتچی بسیار کوچک است و طولش نهایتا تا ۵ سانتی متر می رسد، اغلب در نزدیکی صخره های مرجانی زندگی می کند و در نواحی گرمسیری به وفور به چشم می خورد. این میگو سفید رنگ است و در پشتش نواری قرمز دیده می شود.

متوسط عمر: تا ۴ سال

اندازه: تا ۵ سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس های گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان

قورباغه ماهی قورباغه ماهی
 
میگوی نظافتچی میگوی نظافتچی
 

۷- سفری به آب های شیرین

گردش و جستجو در آکواریوم کوالالامپور را که ادامه بدهید، وارد بخش متنوع و جذاب ماهی های آب شیرین می شوید و موجوداتی با سر و شکل تازه در مقابل شما قرار می گیرند: 

 ۱) کوسه سه رنگ: نوعی ماهی کوچک است که اصلا جزء کوسه ها محسوب نمی شود. تنها دلیلی که نام کوسه را روی این ماهی های ۳۰ سانتی متری گذاشته اند، شکل براق بدن ماهی ها و نوع باله های کشیده آن هاست. کوسه های سه رنگ بر خلاف نامشان به خوبی و با آرامش در کنار بسیاری از ماهی های گرمسیری زندگی می کنند. ویژگی قابل توجه این ماهی ها، ۳ رنگ بودن بدنشان است که با تغذیه مناسب، پر رنگ تر نیز می شود. رنگ بدن کوسه سه رنگ در پس زمینه ای مشکی به خوبی دیده می شود. 

 متوسط عمر: ۸ تا ۱۰ سال

اندازه: تا ۳۳ سانتی متر

زیستگاه: جنوب شرقی آسیا

۲) کوسه ماهی رنگین‌کمانی: این ماهی نیز بر خلاف اسمش از خانواده کوسه ها نیست و در واقع نوعی گربه ماهی کوسه ای می باشد. یکی از ویژگی های جالب این ماهی، مهاجرت های طولانی است. به طور مثال کوسه ماهی رنگین کمانی چند صد کیلومتر را پشت سر می گذارد تا مکان مناسبی را برای تخم گذاری و یا تغذیه پیدا کند. کوسه های رنگین کمانی بدنی کشیده و بدون فلس دارند. سر این ماهی ها کوچک است و دارای دهانی نسبتا عریض و دندان های ریز و تیزی می باشند. 

متوسط عمر: ۳ تا ۵ سال

اندازه: تا ۱۲۰ سانتی متر

زیستگاه: اندونزی، مالزی، کامبوج، بنگلادش، چین

کوسه سه رنگ کوسه سه رنگ
 
کوسه ماهی رنگین کمانی کوسه ماهی رنگین کمانی
 

۳) ماهسیر سرخ مالایی: جالب است بدانید که این ماهی بزرگ و ۱ متری را به سبب فلس های بزرگ و مشخصش، در کشور مالزی با عنوان «شاهِ رودخانه» می شناسند! این ماهی، یکی از گنجینه ها و میراث طبیعی کشور مالزی است که به وفور در رودخانه های این کشور به چشم می خورد. ماهسیر سرخ مالایی، درخشان و سرخ رنگ است و به هنگام شنا در روخانه، برق باله هاش توجه را به خود جلب می کند.

متوسط عمر: تا ۳۰ سال

اندازه: تا حدود ۱۰۰ سانتی متر

زیستگاه: رودخانه های عریض و صخره ای، تایلند، میانمار، بورنو و سوماترا

۴) لاکپشت دماغ خوکی: یکی از جالب ترین و متفاوت ترین لاکپست های موجود در دنیا را همین لاکپشت دماغ خوکی می دانند. برای پیدا کردن علت نامش نیازی نیست زمان زیادی بگذارید، تنها کافیست نگاهی به صورت و پوزه این لاکپشت بیاندازید تا دلیلش را بلافاصله ببیابید. خوب است بدانید این گونه از لاکپشت ها در رودخانه ها و دریاچه ها زندگی می کنند. 

متوسط عمر: ۳۰ تا ۵۰ سال

اندازه: تا ۷۰ سانتی متر

زیستگاه: استرالیا، گیوه نو و اندونزی

ماهسیر سرخ مالزیایی ماهسیر سرخ مالزیایی
 
لاکپشت دماغ خوکی لاکپشت دماغ خوکی
 

۵) کپور حلبی: ماهی های کپور حلبی، بسیار تند و فرز بوده و به سرعت شنا می کنند. البته این ماهی ها تنها در حرکت سریع نبوده، بلکه سرعت رشدشان نیز بسیار بالاست، به گونه ای که برای آکواریوم های متوسط و خانگی اصلا مناسب نیستند. این ماهی ها از خانواده کپوره ها هستند و به سبب رنگ درخشان و زرد خود به نام کپور حلبی شناخته می شوند. خوب است بدانید نام علمی این گونه (Barbonymus schwanenfeldii) می باشد. 

متوسط عمر: ۸ تا ۱۰ سال

اندازه: تا ۳۵ سانتی متر

زیستگاه: جنوب شرقی آسیا

۶) گربه ماهی هلیکوپتری: از خانواده گربه ماهی هاست که بومی جنوب شرقی آسیا می باشد. زیستگاه این ماهی ها از رودخانه های تایلند تا جزایر سوماترا و بورنو اندونزی پراکنده می باشد. گربه ماهی های هلیکوپتری جثه ای بزرگ دارند و از طول می توانند تا ۲ متر هم رشد کنند. خوب است بدانید که از زمان های بسیار دور، گربه ماهی هلیکوپتری یکی از غذاهای محبوب مالایی ها محسوب می شود. 

متوسط عمر: ۸ تا ۱۰ سال

اندازه: تا حدود ۲۱۵ سانتی متر

زیستگاه: به صورت گسترده در آسیا از جمله مالزی

کپور حلبی کپور حلبی
 
گربه ماهی هلیکوپتری گربه ماهی هلیکوپتری
 

۷) سلطان ماهی: ماهی نسبتا بزرگی است که از خانواده کپور ماهیان می باشد و با نام کپور دیوانه نیز شناخته می شود. این ماهی در آب تازه ور وان زندگی می کند و در آب های شمال شرقی کشور مالزی، تایلند و برونو دیده می شود. سلطان ماهی همه چیزخوار است و از هر دو گیاهان و جانوران تغذیه می کند. جالب است بدانید که این ماهی در کشورهایی چون کامبوج و ویتنام از اهمیت بالایی برخوردار است. 

متوسط عمر: ۸ تا ۱۰ سال

اندازه: تا ۷۵ سانتی متر

زیستگاه: آسیا

۸) لقمه ماهی چشم طاووسی: ماهی زیبایی از خانواده سفره ماهی هاست که به سبب طرح و رنگ متفاوت و جذابش بر روی بدن، به این نام شناخته می شود. لقمه ماهی چشم طاووسی نیز همانند دیگر سفره ماهی ها ساکن آب های آرام و تازه است و به خصوص در حواشی تالاب ها و جریان های شنی دیده می شود. این ماهی ها عاشق آن هستند که در هوای گرم خود را زیر خاک مدفون کنند!

متوسط عمر: ۸ تا ۱۵ سال

اندازه: تا حدود ۹۰ سانتی متر

زیستگاه: کلمبیا، پرو، بولیوی، برزیل، پاراگوئه، اروگوئهو آرژانتین

سلطان ماهی سلطان ماهی
 
لقمه ماهی چشم طاووسی لقمه ماهی چشم طاووسی
 

۹) کپور راه‌راه: این ماهی ها را می توانید در جریان های اصلی رودخانه های بزرگ ببینید که در دوران جفت گیری خود به بیرون از سطح آب می پرند. پس از آن که هر دو جنس نر و ماده آماده بودند، به همراه هم چند صد متر سفر کرده و به فضایی عریض در جریان بالا دستی مهاجرت می کنند. این ماهی ها از خانواده کپورها هستند و شکلی‌ راه‌راه دارند. 

متوسط عمر: تا ۸ سال

اندازه: تا حدود ۱۲۰ سانتی متر

زیستگاه: کامبوج، لائوس، مالزی، تایلند و ویتنام

۱۰) گربه ماهی خزنده: از ماهی های خاص آکواریوم کوالالامپور است که بومی جنوب شرقی آسیا می باشد. گمان نکنید که این ماهی نامی غلط انداز داشته، بلکه واقعا توانایی خزیدن در قسمت های خشک و ساحل را دارد. یکی از نکات جالب این گونه آن است که پس از تخم گذاری، این جنس نرِ گربه ماهی خزنده است که از تخم ها تا به دنیا آمدن شان محافظت می کند. 

متوسط عمر: ۲۰ تا ۲۵ سال

اندازه: تا ۴۷ سانتی متر

زیستگاه: جنوب شرقی آسیا 

کپور راه‌راه کپور راه‌راه
 
گربه ماهی خزنده گربه ماهی خزنده
 

۸- گردشی در میان آب های خروشان

همچنان در اعماق اقیانوس بمانید و این بار به سراغ ماهی های آب های خروشان بیایید:

۱) ماهی سرتمساحی: به یکی از قدیمی ترین جانداران کره زمین رسیده اید! قدمت حضور این ماهی ها به میلیون ها سال قبل بر می گردد، زمانی که دایناسورها بر روی پهنه خاکی جولان می دادند. ماهی سرتمساحی گونه ای از ماهی های سر سوسماری است که جثه بزرگ تری داشته و طولش تا حدود ۵۰ سانتی متر نیز می رسد. همان طور که نامش مشخص می کند، این ماهی به سبب پوزه عجیب و غریبش که بسیار شبیه تمساح هاست، این گونه نام گرفته است. 

متوسط عمر: تا ۵۰ سال

اندازه: تا حدود ۵۰ سانتی متر

زیستگاه: رودخانه می سی سی پی، بخش های جنوب شرقی آمریکا و مکزیک

۲) پاکوی سیاه: با شباهت بسیار به پیراناها با این تفاوت که بدنی کشیده و کم عرض تر به نسبت پیرانا دارد. این ماهی ها نیز همانند پیراناها همه چیزخوارند با این تفاوت که بیش تر از گیاهان و دانه ها تغذیه می کنند. یکی از ویژگی های مناسب پاکوی سیاه، انعطاف فوق العاده آن ها در برابر بیماری هاست و همین باعث می شود تا از این ماهی ها در کشاورزی آبی استفاده بسیاری شود. خوب است بدانید که پاکوی سیاه بومی رودخانه های آمازون و جنوب آمریکاست و عمری میان ۲۰ تا ۲۵ سال دارد. 

متوسط عمر: ۲۰ تا ۲۵ سال

اندازه: تا ۱ متر

زیستگاه: آمازون، حوضه رودخانه جنوب آمریکا، اورینوکو

ماهی سرتمساحی ماهی سرتمساحی
 
پاکو سیاه پاکو سیاه
 

۳) آروانای نقره ای: یکی از ماهی هایی است که در رودخانه های آمازون زندگی می کند و بدنی نقره ای و جذاب دارد. در کنار رنگ منحصر به فرد بدن این ماهی، یکی از خصوصیات جالب آروانای نقره ای، آناتومی دهان اوست که به گونه ای هوشمندانه طراحی شده و می تواند به راحتی از حشرات سطح آب تغذیه کند. 

متوسط عمر: تا ۱۰ سال

اندازه: تا حدود ۹۱ سانتی متر

زیستگاه: آمازون و رودخانه‌های جنوب آمریکا

 

۴) آراپایما: یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین ماهی های آب های شیرین، آراپایماست که بومی جنگل های آمازون است و قدمتی ۳.۵ میلیون ساله دارد. این ماهی غول پیکر وزنی برابر با ۲۰۰ کیلوگرم دارد و طولش تا حدود ۳ متر نیز می رسد. البته آراپایمای موجود در آکواریوم کوالالامپور طولی ۱.۸ متری دارد. جالب است بدانید که آراپایما بر خلاف جثه بزرگش می تواند برای شکار به بیرون از آب هم بپرد. 

متوسط عمر: ۱۵ تا ۲۰ سال

اندازه: تا حدود ۲.۷۵ متر

زیستگاه: جنوب آمریکا، برزیل، پرو، گویان

آروانای نقره ای آروانای نقره ای
 
آراپایما آراپایما
 

۵) گربه ماهی دم قرمز: همان طور که نامش به ما کمک می کند تا این ماهی را در داخل آکواریوم پیدا کنیم، با یک گربه ماهی طرفیم که بخش انتهایی دمش کاملا قرمز رنگ می باشد. گربه ماهی دم قرمز یکی از بزرگ ترین گونه ها در نوع خودش محسوب می شود که در داخل آکواریوم ها نگهداری می شوند. این ماهی ها حداکثر تا ۲۰ سال عمر کرده و نهایتا به طولی ۱.۵ متری دست پیدا می کنند.

متوسط عمر: ۱۵ تا ۲۰ سال

اندازه: تا حدود ۱.۵ متر

زیستگاه: جنوب آمریکا، آمازون، اورنیکو و اسکوئیبو

گربه ماهی دم قرمز
 

۹- ماهی های ساحلی

حالا به آکواریومی از ماهی های رنگارنگ و جذاب می رسید که همگی آن ها در بخش های کم عمق و ساحلی زندگی می کنند. تعدادی از فرشته ماهی ها و یا ماهی های آنجل را می توانید در این آکواریوم ببینید. از آن جمله می توان به فرشته ماهی حلقه آبی، فرشته ماهی صورت آبی، فرشته ماهی امپراتور، سفره ماهی خال‌دار، ماهی تفنگچی دم زرد و بادکنک ماهی زرد اشاره کرد.

۱) فرشته ماهی حلقه آبی: یکی از جذاب ترین ماهی های آکواریوم کوالالامپور است که رنگی طلایی دارد و بر روی بدنش حلقه های آبی و درخشان به چشم می خورد. فرشته ماهی حلقه آبی را در آب های غرب اقیانوس هند-آرام می توان یافت. جالب است بدانید که جنس نر و ماده این ماهی ها را نمی توان از هم تشخیص داد! 

متوسط عمر: ۱۵ تا ۲۵ سال

اندازه: تا ۴۵ سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس هند-آرام 

فرشته ماهی حلقه آبی
 

۲) سفره ماهی خالدار: ویژگی بارز این سفره ماهی، خال های آبی و جذابش است که به وضوح بر روی بدنش خودنمایی می کنند. قسمت جالب توجه این ویژگی ظاهری آن است که سفره ماهی خالدار با استفاده از این خال های عجیبش، توجه ماهی ها را به خودش جلب می کند و آن ها را به راحتی شکار می کند. البته این تنها بخش مثبت ماجرا برای سفره ماهی خالدار است، چرا که از طرفی به سبب این خال ها بسیار مورد توجه شکارچی هایی مانند کوسه سرچکشی و نهنگ های شکارچی قرار می گیرد. سفره ماهی خالدار در غرب اقیانوس هند-آرام زندگی می کند در مجموع می تواند طولی تا ۷۰ سانتی متر داشته باشد. 

متوسط عمر: تا ۲۰ سال

اندازه: تا ۷۰ سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس هند-آرام 

سفره ماهی خالدار سفره ماهی خالدار
 

۳) بادکنک ماهی سبز: شاید تا به حال در کارتون ها و یا مستندها ماهی هایی را دیده باشید که خودشان را باد می کنند! بادکنک ماهی سبز نیز از همین نوع ماهی هاست که می تواند بدنش را با آب یا هوا بزرگ و حجیم کند و همچون بادکنک دیده شود. بادکنک ماهی سبز، جثه ی کوچکی دارد و نهایتا طولش تا ۲۰ سانتی متر می رسد، عمری ۱۰ تا ۱۵ ساله داشته و همان طور که نامش نشان می دهد رنگ سبز شاخصی دارد. در جلوی دهان این ماهی چهار دندان تیز به چشم می خورد که برای خرد کردن صدف و حلزون سخت پوستان مورد استفاده قرار می گیرد.

متوسط عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال

اندازه: تا ۱۷ سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس هند-آرام 

بادکنک ماهی سبز بادکنک ماهی سبز
 

۴) فرشته ماهی امپراتور

یکی از گران ترین و جذاب ترین ماهی های دنیا، همین فرشته ماهی امپراتور است که در آکواریوم کوالالامپور نیز می توانید آن را از نزدیک ببینید. فرشته ماهی امپراتور قبل از بلوغ بدنی آبی رنگ داشته که بر روی آن خطوط دایره ای، سفید و هم مرکز به چشم می خورد. زمانی که گران ترین ماهی دنیا به بلوغ می رسد، شکل و شمایلش عوض می شود و بر روی بدن آبی رنگش خطوط موازی و زرد رنگ پدید می آید. 

جالب است بدانید که علاوه بر داشتن خود فرشته ماهی امپراتور، باید برای امکانات این ماهی نیز هزینه بالایی خرج بکنید. چرا که این ماهی زیبا احتیاج دارد در محفظه ای ۱۰۰۰ لیتری قرار داشته باشد که در آن صخره های مرجانی زنده موجود باشد. فرشته ماهی از این صخره ها برای تغذیه و پنهان شدن استفاده می کند. همچنین وجود غارهای طولانی و صخره های درهم و برهم ضروری است، چرا که فرشته ماهی امپراتور با پنهان شدن در این فضاها احساس امنیت می کند. 

متوسط عمر: ۱۰ تا ۱۵ سال

اندازه: تا ۳۸ سانتی‌متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام 

فرشته ماهی امپراتور فرشته ماهی امپراتور
 
فرشته ماهی امپراتور فرشته ماهی امپراتور
 

۱۰- بخش جنگل های مانگرو

در این بخش با چندین نوع موجود دریایی مواجه می شوید که در جنگل مانگرو یا حرا به چشم می خورند. ماهی ها و سخت پوستانی که در این بخش می بینید در اقیانوس های آرام و هند-آرام زندگی می کنند. از جمله این موجودات می توان از شاه میگو، روباه ماهی زرد و ماهی مرکب زرد می باشند.

* روباه ماهی زرد: از بانمک ترین ماهی هایی است که در تالاب های مناطق گرمسیری و در اطراف صخره های مرجانی به چشم می خورند. این ماهی با شکل منحصر به فرد و رنگ روشنش شناخته می شود و پوزه ای متفاوت دارد. جالب است بدانید که روباه ماهی ها پس از آن که به طول ۱۰ سانتی متری رسیدند به سراغ جفت گیری می روند و پس از پیدا کردن جفت خود، تمام عمر با آن می مانند. 

متوسط عمر: ۱۵ سال

اندازه: تا ۲۵ سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس آرام

روباه ماهی زرد
 
روباه ماهی زرد
 

۱۱- مهد کودک ساحلی 

اسم جالب این بخش توجه بازدیدکنندگان را به ماهی های درون آکواریوم بیش تر جذب می کند. مجموعه ای از ماهی های کوچک که از آن میان می توان به ماهی کمانگیر اشاره کرد.

ماهی کمانگیر: این ماهی ها به سبب توانایی شان در هدفگیری و ضربه زدن به حشرات و موجودات کوچک شهرت دارند. معمولا ماهی کمانگیر طعمه خود را در حال استراحت روی گل ها و گیاهان مانگرو پیدا کرده و سپس با آب به سوی آن ها شلیک می کند! به همین دلیل است که ماهی کمانگیر را با نام ماهی آب پاش نیز می شناسند. رنگ سفید این ماهی ها در استترار میان گیاهان بسیار به کارشان می آید. جالب آن که در باغات مشهور کیو، تعداد زیادی از ماهی های کمانگیر را در حوض های خود نگهداری می کنند تا نیلوفرهای آبی را از دست حشرات و آفات دور نگه دارند.

متوسط عمر: ۱۵ سال

اندازه: تا ۲۵ سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس آرام

ماهی کمانگیر
 
ماهی کمانگیر
 

۱۲- محفظه لوله ای 

اگر چه تا اینجا راه زیادی آمدید، اما هنوز جذابیت های آکواریوم کوالالامپور تمام نشده و حالا نوبت محفظه لوله ای است. در این بخش موجودات آبزی دیگری چون اسب دریایی، عروس دریایی و ماهی مخروطی را ببینید.

در اینجا تنها یک گونه از این بخش معرفی شده و برای آشنایی با چند گونه دیگر می توانید به اینجا مراجعه کنید.

اسب دریایی چاق: این ها شبیه همان اسب های دریایی مشهورند با این تفاوت که شکمی چاق و گرد در جلوی بدن آن ها به چشم می خورد. خوب است بدانید که اسب دریایی چاق، بزرگ ترین گونه اسب های دریایی جهان محسوب می شود و اغلب در نزدیکی صخره های مرجانی پیدا می شوند. از آن جا که رنگ بدن این موجودات بسیار مشابه مرجان هاست، به این ترتیب از آن برای پنهان شدن از دست شکارچیان استفاده می کنند. 

این اسب های دریایی نهایتا تا ۲۰ سال عمر می کنند، وزنی در حدود ۸۰ گرم و طولی در حدود ۳۵ سانتی متر دارند.

متوسط عمر: تا ۲۰ سال

اندازه: تا ۳۵ سانتی‌متر

زیستگاه: استرالیا و نیوزیلند

اسب دریایی اسب دریایی
 

۱۳- قایق شیشه ای

در این بخش، ماهی های ریز دیگری از آب های شور خواهید دید که شما را ذوق زده می کنند. از آن جمله می توان به ماهی های معروف «دوری و نمو» اشاره کرد که به ترتیب با نام های جراح ماهی آبی و دلقک ماهی شناخته می شوند. از دیگر ماهی های این بخش می توان به شقایق ماهی زرد و جراح ماهی زرد اشاره کرد.

برای آشنایی با دیگر گونه های این بخش به این لینک مراجعه کنید.

* دلقک ماهی: اگر کارتون معروف «در جستجوی نمو» را دیده باشید، حتما با قیافه دلقک ماهی ها آشنا هستید. ماهی های کوچک با راه های قرمز و مشکی که نهایتا طولی ۱۱ سانتی متری دارند. اغلب اوقات دلقک ماهی ها را در اطراف شقایق های دریایی می توان یافت، گر چه این ماهی های بانمک بدون شقایق دریایی درون آکواریوم نیز می توانند به زندگی خود ادامه دهند. 

متوسط عمر: تا ۱۰ سال

اندازه: تا ۱۱ سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس آرام

دلقک ماهی
 

۱۴- تونل شیشه ای آکواریوم

حالا رسیده اید به جذاب ترین بخش آکواریوم کوالالامپور. خود را آماده کنید که قرار است از درون تونلی شیشه ای بگذرید و نمونه کوچکی از اقیانوس بی کران و موجودات رنگارنگش را در برابر خود ببینید. در این مجموعه یک اکوسیستم تمام عیار به چشم می خورد، از کوسه بگیرید تا ماهی های چند سانتی متر در پیش روی شما قرار گرفته اند. حدود ۴۰ گونه مختلف در این پهنه آبی رنگ جولان می دهند که می توانید ساعت ها به تماشای آن ها بایستید. برای آشنایی با دیگر گونه های این بخش می توانید به اینجا مراجعه کنید.

در این جا تنها چند گونه از این بخش را به شما معرفی می کنیم:

* لاک پشت سبز دریایی: گر چه این لاک پشت ها را «سبز» می نامند، اما هیچ بخش خارجی از بدن این موجود دوزیست و دریایی سبز رنگ نمی باشد. در واقع این نام به دلیل چربی های سبز رنگ این لاک پشت ها می باشد که در میان لایه های درونی آن ها قرار دارد. لاک پشت های سبز دریایی از جمله بزرگ ترین لاک پشت های دنیا محسوب می شوند و طول بدن شان تا ۱۵۲ سانتی متر نیز می رسد. عمر این موجودات زیاد بوده و تا ۸۰ سال عمر می کنند. جالب است بدانید که لاک پشت های دریایی که به گرما و سرمای آب حساس بوده و بیش تر در بخش های گرم اقیانوس به چشم می خورند. 

متوسط عمر: تا ۸۰ سال

اندازه: تا ۱۵۲ سانتی‌متر

زیستگاه: اقیانوس های آرام، اطلس و هند

لاک پشت سبز دریایی
 
تونل آکواریوم کوالالامپور
 

* کوسه ببری: کوسه ای بزرگ و عظیم الجثه است که در نقاط مختلف دنیا با نام های مختلفی شناخته می شود. این کوسه ها بومی آب های ژاپن، استرالیا، جنوب آفریقا، مدیترانه و شرق سواحل آمریکای جنوبی و شمالی می باشند. اگر به ظاهر این کوسه ها دقت کنید، خواهید دید که آرواره ها و شمایل ترسناکشان لرزه بر اندام می اندازند، اما باید بدانید بر خلاف قیافه ترسناک و حرکت و شنای سریع شان، آزاری به انسان ها نمی رسانند. کوسه ببری رنگی خاکستری دارد و طولش تا ۳۲۰ سانتی متر نیز ارزیابی شده است. 

جالب است بدانید که این کوسه ها باروری و تولید مثل کُندی دارند و جنس ماده کوسه ببری هر دو سال یک یا دو بچه کوسه به دنیا می آورد.

متوسط عمر: تا ۲۵ سال

اندازه: تا ۳۲۰ سانتی‌متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

کوسه ببری
 

تفریحات آکواریوم کوالالامپور

گردش در آکواریوم کوالالامپور تنها به بازدید از گونه های منحصر به فرد دریایی خلاصه نمی شود و تفریحات جذاب دیگری در آن به چشم می خورد. به طور مثال می توانید در کنار کوسه ها به غواصی بپردازید و یا شب ها کودکان تان را به این آکواریوم برده تا به غول های آکواریوم کوالالامپور غذا بدهند!

همراه کارناوال باشید تا با تفریحات آکواریوم کوالالامپور بیش تر آشنا شوید:

۱) قفس خشم

همیشه دلتان می خواسته تا در فرصتی مناسب غواصی کرده و اقیانوس را از نزیک لمس کنید؟ در قفس خشم این آکواریوم می توانید وارد تنها اقیانوس زنده کوالالامپور شده و از فاصله ای نزدیک موجودات دریایی را دید بزنید. کارکنان این آکواریوم این شانس را برای شما مهیا می کنند تا شناختی نزدیک تر از ماهی ها و کوسه های آکواریوم کوالالامپور به دست آورید.

هزینه هر فرد: ۲۱۱ رینگیت (حدود ۱۹۰ هزار تومان)

امکانات بسته قفس خشم: 

 • بلیت ورودی به آکواریوم کوالالامپور
 • وسایل غواصی
 • تی شرت «قفس خشم»
 • گواهینامه رسمی «قفس خشم»

ساعت: هر روز در ساعت ۱۱ صبح (به غیر از شنبه ها، دوشنبه ها و چهارشنبه ها)

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیش تر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+  

قفس خشم آکواریوم کوالالامپور
 

۲) غواصی با کوسه ها

 اگر در غواصی مهارت بسیاری دارد و سال هاست این کاره هستید، می توانید وارد آزمون هیجان انگیز و چالش جرأت آکواریوم کوالالامپور شوید، لباس های تان را به تن کنید و خود را برای رویارویی با کوسه ها آماده کنید! 

پس از آمادگی و با هماهنگی، می توانید وارد مخزن ۲.۵ میلیون لیتری بخش اقیانوس آکواریوم شده و هیجان را مزه مزه کنید!

در این غواصی قرار است با ۵ نوع کوسه و موجودات اعماق اقیانوس رو به رو شوید. تمام جرأتتان را با خودتان بیاورید و تجربه ای کاملا منحصر به فرد را برای خود رقم بزنید.

هزینه هر فرد: ۴۲۴ رینگیت (حدود ۳۸۰ هزار تومان)

امکانات بسته غواصی با کوسه ها: 

 • بلیت ورودی به آکواریوم کوالالامپور
 • وسایل غواصی
 • تی شرت بخش «غواصی با کوسه ها»
 • گواهینامه رسمی «غواصی با کوسه ها»

ساعت: هر روز در ساعت ۱۳ ( به غیر از شنبه ها، دوشنبه ها و چهارشنبه ها)

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیش تر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+  

غواصی با کوسه ها
 

۳) برنامه مخصوص کودکان

یکی از جذاب ترین اتفاقات و رویدادهای آکواریوم کوالالامپور، برنامه یک روز و نیمه ی مخصوص کودکان است که با طیفی از فعالیت های جذاب و هیجان انگیز همراه می باشد. امکانش را دارید تا کودکان تان را به مسئولین آکواریوم بسپارید تا یک گردش به یادماندنی را تجربه کنند. در این تور، کودکان از نزدیک ماهی ها و موجودات دریایی آکواریوم را می بینند، درباره آن ها یاد می گیرند و در آخر، شب هنگام با غذا دادن به آن ها هیجان تور را لمس می کنند و می توانند فعالیت های شبانه کوسه ها را شاهد باشند.

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیش تر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+  

خوب است بدانید هزینه این تور مخصوص کودکان ۶ تا ۱۳ سال می باشد و در ادامه با جزئیات برنامه آشنا می شوید.

هزینه هر فرد: ۲۱۱ رینگیت (حدود ۱۹۰ هزار تومان)

امکانات بسته غواصی با کوسه ها: 

 • بلیت ورودی به آکواریوم کوالالامپور
 • صبحانه، ناهار، شام، میان وعده
 • جایزه
 • تی شرت بخش «خواب با کوسه ها»
 • گواهینامه رسمی «خواب با کوسه ها»

جزئیات برنامه:

 برنامه روز اول زمان 
 نام نویسی داوطلبان ۱۰:۳۰ 
صرف بستنی  ۱۱:۰۰
گردش در آکواریوم   ۱۱:۳۰ 
 صرف ناهار  ۱۲:۳۰
ملاقات با غواصان   ۱۳:۳۰
بازی کوسه ها  ۱۴:۰۰ 
یادگیری درباره زندگی ماهی ها   ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰
 تور عجیب و جذاب   ۱۵:۳۰
یادگیری درباره پیراناها  ۱۶:۰۰ 
زمان بازی!  ۱۶:۰۵ 
یادگیری درباره سمورها  ۱۶:۳۰ 
ورکشاپ حیوانات دریایی  ۱۷:۰۰ 
تور ایستگاه آکواریوم داران ۱۸:۰۰ 
 صرف شام  ۱۹:۰۰
 موجودات ترسناک ۲۰:۰۰ 
یادگیری درباره ماهی های آب شیرین ۲۰:۳۰
کشف صید ۲۱:۳۰
کمپ و خوابیدن ۲۲:۰۰
برنامه روز دوم زمان
بیدار شدن ۷:۰۰ صبح
نرمش صبحگاهی ۷:۳۰ صبح
صبحانه ۸:۰۰ صبح
آشنایی با آکواریوم داران ۹:۰۰ صبح
جشن خداحافظی ۱۰:۰۰ صبح
برنامه مخصوص کودکان
 
برنامه مخصوص کودکان
 

۴) غذا دادن به ماهی ها

در برنامه ای هیجان انگیز و جالب می توانید به هنگام غذا خوردن ماهی و موجودات آکواریوم کوالالامپور حاضر باشید و یا در این کار همراه شوید.

بخش ویژه:

برنامه مکان زمان
مشاهده غذا خوردن ماهی های بزرگ آراپایما بخش هشتم

شنبه، دوشنبه، چهارشنبه

ساعت ۱۴:۳۰

مشاهده غذا خوردن کوسه ها آکواتئاتر

شنبه، دوشنبه، چهارشنبه

ساعت ۱۵

طبقه اول:

برنامه مکان زمان
لمس و غذا دادن موجودات مختلف دربازی مخزن ژنی ۱۰:۴۵
غذا دادن به سمورها بخش سمورها ۱۱:۱۵
غذا دادن به ماهی های پیرانا مخزن پیرانا ۱۶
غذا دادن به سمورها بخش سمورها ۱۶:۳۰

طبقه دوم:

برنامه مکان زمان
مشاهده غذا خوردن اختاپوس بزرگ اقیانوس بخش اقیانوس ۱۱:۳۰
مشاهده غذا خوردن موجودات اقیانوس آکواتئاتر ۱۲:۰۰
مشاهده غذا خوردن سفره ماهی بخش اقیانوس ۱۲:۳۰
مشاهده غذا خوردن ماهی ها بخش لوله و قایق شیشه ای ۱۳:۰۰
مشاهده غذا دادن غواص ها به ماهی ها  آکواتئاتر ۱۵:۰۰
مشاهده غذا دادن غواص ها به ماهی ها  بخش اقیانوس ۱۵:۳۰
مشاهده از نزدیک غذا خوردن ماهی ها   بخش سفر به آب‌های شیرین ۱۷:۳۰
 غذا دادن به ماهی ها بخش ماهی های ساحلی  ۱۷:۴۵
 غذا دادن از سطح آب بخش اقیانوس ۱۸:۳۰
غذا دادن به ماهی ها
 
غذا دادن به ماهی ها
 

امکانات آکواریوم کوالالامپور

در آکواریوم وسیع و جذاب کوالالامپور امکانات مختلفی به چشم می خورد که عبارت اند از:

۱) خواستگاری در آکواریوم کوالالامپور

 به دنبال مکانی خاص و جذاب برای خواستگاری می گردید؟ آکواریوم کوالالامپور این امکان را در اختیار شما می گذارد تا در داخل آب ها و با لباس غواصی از فرد مورد علاقه تان خواستگاری کنید! 

همه چیز را بسپارید به مسئول برنامه خواستگاری و به این ترتیب یک مراسم منحصر به فرد را در زیر آب ها و میان ماهی ها برای خودتان رقم بزنید. قسمت خوب ماجرا آن جاست که حق انتخاب دارید تا مراسم خواستگاری غافلگیر کننده خود را در یکی از سه مکان مختلف آکواریوم کوالالامپور برگزار کنید. امکانش را دارید تا یک خواستگاری کاملا شاعرانه و رومانتیک داشته باشید، یا بخواهید این اتفاق در قفس خشم رخ دهد و یا هیجان خواستگاری را دوبرابر کنید و در هنگام شنا با کوسه ها، از یارتان خواستگاری کنید.

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیش تر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+  

در ادامه هزینه و خدمات هر بسته ذکر شده اند:

۱- خواستگاری رومانتیک

هزینه: ۷۴۱ رینگیت (حدود ۶۷۰ هزار تومان)

امکانات:

 • علائم زیر آبی
 • حلقه بزرگ خواستگاری
 • عکس یادگاری (حداکثر ۵ عکس ایمیل خواهد شد.)
 • دسته ای از گل های تازه

۲- خواستگاری در قفس خشم

هزینه: ۹۵۳ رینگیت (حدود ۸۶۰ هزار تومان)

امکانات:

 •  شروع در ساعت ۱۱ صبح
 • در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ممکن نیست.
 • دو بسته قفس خشم
 • تیشرت قفس خشم
 • گواهینامه قفس خشم
 • حلقه بزرگ خواستگاری و علامت «با من ازدواج می کنی؟»
 • عکس یادگاری (حداکثر ۵ عکس ایمیل خواهد شد.)
 • دسته ای از گل های تازه

۳- خواستگاری به هنگام شنا با کوسه ها

هزینه: ۱۳۷۷ رینگیت (حدود ۱,۲۴۰,۰۰۰ تومان)

امکانات:

 • شروع در ساعت ۱۳
 • در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ممکن نیست.
 • دو بسته شنا با کوسه ها
 • تیشرت شنا با کوسه ها
 • گواهینامه شنا با کوسه ها
 • حلقه بزرگ خواستگاری و علامت «با من ازدواج می کنی؟»
 • عکس یادگاری (حداکثر ۵ عکس ایمیل خواهد شد.)
 • دسته ای از گل های تازه
خواستگاری در آکواریوم کوالالامپور
 
خواستگاری در آکواریوم کوالالامپور
 

۲) جشن تولد در آکواریوم کوالالامپور

اگر به دنبال جایی خاص و منحصر به فرد برای تولد کودک دلبندتان و غافلگیری او و دوستانش هستید، آکواریوم کوالالامپور مکان مناسبی به نظر می رسد. کافیست تا با مسئولین هماهنگ کنید و جشنی متفاوت را در این آکواریوم برای فرزاندان ۳ تا ۱۲ ساله خود برگزار کنید. 

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیش تر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+  

در ادامه هزینه ها و خدماتی که با این بسته ها ارائه می شود را می توانید ببینید. همچنین خوب است بدانید که روزانه در دو سری صبح و ظهر در آکواریوم کوالالامپور جشن تولد برگزار می شود که جزئیات برنامه نیز در جدول زیر ذکر شده است:

جزئیات برنامه:

سری اول سری دوم جزئیات برنامه
۱۰:۳۰ ۱۳:۳۰ ورود مهمانان
۱۱:۰۰ ۱۴:۰۰ گردش در آکواریوم
۱۲:۰۰ ۱۵:۰۰ یادگیری درباره موجودات آکواریوم
۱۲:۳۰ ۱۵:۳۰

برگشت به سالن جشن

غذا و نوشیدنی

بازی

۱۳:۳۰ ۱۶:۳۰ خداحافظی

هزینه: 

 • کودکان: هر نفر ۱۴۶ رینگیت (حدود ۱۳۰ هزار تومان)
 • بزرگسالان: هر نفر ۱۰۴ رینگیت (حدود ۹۳ هزار تومان)

خدمات: 

 • بلیت ورود آکواریوم کوالالامپور
 • راهنمای بازدید از آکواریوم
 • دکور جشن تولد
 • آهنگ خوشآمدگویی
 • هدیه رمز آلود برای صاحب جشن تولد
 • کیک جشن تولد
 • بازی های جایزه دار
 • خوشامدگویی غواصان
 • غذا و نوشیدنی
جشن تولد در آکواریوم کوالالامپور
 
جشن تولد در آکواریوم کوالالامپور
 

۳) برگزاری مراسم در آکواریوم کوالالامپور

در آکواریوم کوالالامپور دو مکان مختلف در دسترس بازدیدگنندگان قرار دارد که می توانند برای برگزاری مراسم مختلف خود، روی آن ها حساب باز کنند. این دو بخش آکواریوم عبارت اند از: آکواتئاتر و سالن گردهمایی.

آکواتئاتر

آکواتئاتر جایی است که می توانید جلسه کاری یا مراسم خانوادگی خود را در کنار ماهی های اقیانوس آکواریوم کوالالامپور برگزار کنید. این مکان در واقع آمفی تئاتر آکواریوم است که با نام آکواتئاتر شناخته می شود و در واقع در کنار تونل آکواریوم کوالالامپور قرار دارد.

هزینه و زمان: ۲۱,۲۰۰ رینگت (۱۹,۰۸۰,۰۰۰ تومان) برای ۴ ساعت و بلیت ورودی برای ۲۰۰ نفر (بزرگسال و کودک)

در صورتی که بیش از زمان موعد در محل بمانید، هزینه ها به این صورت محاسبه خواهند شد:

زمان هزینه مازاد برای هر ساعت
غیر اوج ۱۶۰۰ رینگیت (۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان)
اوج ۲۱۲۰ رینگیت (۱,۹۰۸,۰۰۰ تومان)
بهترین زمان ۳۱۸۰ رینگیت (۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان)

خدمات استفاده:

 • ۴ ساعت استفاده از آکواتئاتر
 • پروژکتور و نمایشگر
 • علائم خوش آمدگویی
 • نوشیدنی و ناهار برای ۹۰ نفر

دیگر خدمات انتخابی:

 • غذا و نوشیدنی تنها از ۷۴ رینگیت به بالا (حدود ۶۷ هزار تومان)
 • بلیت ورودی اضافی: بزرگسال: ۳۲ رینگیت (حدود ۲۹ هزار تومان). کودک: ۲۵ رینگت (حدود ۲۳ هزار تومان)
 • بنر زیر آبی: هزینه چاپ و نصب: ۴۷۷ رینگیت (حدود ۴۳۰ هزار تومان)

برای اطلاع دقیق تر از شرایط و قوانین اینجا را ببینید و برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیش تر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+  

آکواتئاتر آکواریوم کوالالامپور
 
آکواتئاتر آکواریوم کوالالامپور
 

سالن گردهمایی

همان طور که گفته شد، سالن گردهمایی آکواریوم کوالالامپور یکی دیگر از مکان هایی است که می توانید مراسم خود را درون آن برگزار کنید.

هزینه و زمان: ۲۱,۲۰۰ رینگیت (۱۹,۰۸۰,۰۰۰ تومان) برای ۴ ساعت و بلیت ورودی برای ۵۰ نفر (بزرگسال و کودک)

هزینه ها به شرح زیر می باشند:

زمان هزینه برای هر ساعت اضافه
غیر اوج ۵۳۰۰ رینگیت (۴,۷۷۰,۰۰۰ تومان) ۱۶۰۰ رینگیت (۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان)
اوج ۶۳۶۰ رینگیت (۵,۷۲۰,۰۰۰ تومان) ۲۱۲۰ رینگیت (۱,۹۰۸,۰۰۰ تومان)
بهترین زمان ۷۴۲۰ رینگیت (۶,۶۷۰,۰۰۰ تومان) ۳۱۸۰ رینگیت (۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان)

خدمات استفاده:

 • ۴ ساعت استفاده از سالن گردهمایی
 • ۱ راهنمای گردش در آکواریوم
 • پروژکتور
 • علائم خوش آمدگویی
 • نوشیدنی و ناهار برای ۹۰ نفر

دیگر خدمات انتخابی:

 • غذا و نوشیدنی تنها از ۳۲ رینگیت به بالا (حدود ۲۹ هزار تومان)
 • بلیت ورودی اضافی: بزرگسال: ۴۲ رینگیت (حدود ۳۸ هزار تومان)؛ کودک: ۲۵ رینگیت (حدود ۲۳ هزار تومان)

برای اطلاع دقیق تر از شرایط و قوانین اینجا را ببینید و برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیش تر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+  

سالن گردهمایی آکواریوم کوالالامپور
 

دیگر امکانات آکواریوم کوالالامپور

در آکواریوم وسیع و مجهز کوالالامپور فروشگاهی به چشم می خورد که می توانید برای خرید سوغاتی و یادگاری به سراغش بروید و دست پر از این مرکز تفریحی خارج شوید. برای اطلاع از محصولات و قیمت آن ها، به فروشگاه آکواریوم در اینجا سری بزنید.

از دیگر امکانات خدماتی و رفاهی آکواریوم کوالالامپور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت با ویزا و مسترکارت
 • اتاق استراحت
 • صندلی چرخدار
 • آسانسور و سطح شیبدار برای دسترسی آسان افراد با کم توانی جسمی
 • اتاق انتظار
 • پارکینگ: این پارکینگ وسیع و طبقاتی در مرکز همایش های کوالالامپور قرار دارد.

همچنین خوب است بدانید که دسترسی آکواریوم کوالالامپور به امکاناتی چون هتل، مراکز تفریحی، مراکز خرید و رستوران های مختلف بسیار مناسب می باشد.

VIVID Frames
 

دسترسی به آکواریوم کوالالامپور

 آکواریوم کوالالامپور در قلب پایتخت و در مرکز همایش های این شهر واقع شده و بنابراین دسترسی به این مرکز تفریح بسیار آسان می باشد. برای رسیدن به آکواریوم کوالالامپور گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد:

۱- پیاده: همان طور که اشاره شد این آکواریوم در مرکز شهر قرار دارد و بنابراین از مراکزی چون برج های دوقلوی پتروناس، مرکز خرید پاویلیون کی ال، مرکز خرید سوریا کی ال سی‌سی و ... می توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه پیاده روی خود را به مرکز همایش های کوالالامپور این آکواریوم برسانید.

۲- اتوبوس رپید کی ال (RapidKL): درست در نزدیکی مرکز خرید سوریا کی ال سی‌سی یک ایستگاه اتوبوس رپید کی ال وجود دارد. بنابراین به راحتی با استفاده از این اتوبوس ها خود را به این مرکز خرید برسانید. سپس تنها چند دقیقه یاده روی پیش روی شماست.

۳- اتوبوس: در کنار مرکز خرید سوریا کی ال سی‌سی، یک ایستگاه اتوبوس نیز وجود دارد که در نتیجه می توانید با استفاده از اتوبوس نیز خود را به آکواریوم کوالالامپور برسانید.

۴- اتوبوس های گردشگری کوالالامپور: در صورتی که از اتوبوس های گردشگری که با نام اتوبوس های هاپ-آن هاپ آف، استفاده می کنید، کافیست تا در ایستگاه گاردن پارک کوالالامپور (KLCC Garden Park) پیاده شوید. 

نمایش جاذبه های گردشگری نزدیک

اطلاعات بازدید از آکواریوم کوالالامپور

هزینه های بازدید از آکواریوم کوالالامپور به این صورت است:

  هزینه ورود گردشگران هزینه ورود شهروندان
بزرگسالان ۶۹ رینگیت (حدود ۶۲ هزار تومان) ۴۹ رینگیت (حدود ۴۴ هزار تومان)
کودکان ۵۹ رینگیت (حدود ۵۳ هزار تومان) ۳۹ رینگیت (حدود ۳۵ هزار تومان)
کهنسالان ۴۹ رینگیت (حدود ۴۴ هزار تومان) ۳۹ رینگیت (حدود ۳۵ هزار تومان)

نکات:

ورود کودکان زیر ۳ سال رایگان است.

منظور از کودکان، بچه های ۳ تا ۱۲ سال می باشند.

منظور از کهنسالان، افراد بالای ۶۰ سال است. 

ساعات بازدید: روزانه ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰؛ آخرین ورود: ۱۹:۰۰

آدرس: مالزی، کوالالامپور، مرکز شهر، مرکز همایش های کوالالامپور

Address: Kuala Lumpur Convention Centre, Kuala Lumpur City, ۵۰۰۸۸ Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

آکواریوم کوالالامپور