تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

عکس آرامگاه حیقوق نبی تویسرکان

آرامگاه حیقوق نبی تویسرکان استان همدان
این آرامگا از جاذبه های گردشگری شهر تویسرکان استان همدان می باشد. در کتاب قابوس الاعلام ترکی آمده است که :حیقوق نبی از انبیا دوازده گانه بنی اسرائیل و از نسل حضرت موسی (ع) است . وی نامش در کتاب تورات عهد عتیق ذکر شده و دارای شان و مقام مذهبی خاص نزد پیروان دین یهود می باشد و برای مسلمانانم نیز بسیار قابل احترام است .حیقوق درزبان عبری به منای در آغوش گرفته شده میبشاد. حضرت حیقوق نبی (ع) از نسل حضرت موسی (ع) بوده و یکی از پیامبران الهی می باشد که حدود هفت  قرن قبل از میلاد مسیح در عصر حضرت دانیال نبی و همدوره با کوروش پادشاه هخامنشی به رسالت مبعوث شدند.
ایشان در کتاب مقدس عهد عتیق و عهد جدیدپیشگوییهای جالب توجهی در خصوص پیامبر اسلام آورده است .پس از آنکه کوروش کبیر ایشان را از اسارت بخت النصر آزادکرد به شهر تویـسرکان مهاجرت می نماید و پس از رحلت در همان مکان مقدس به خاک سپرده می شود . پیــکر مطهر ایشان به طورشگفت انگیزی در سال ۱۳۷۲هجری شمسی در زیر خاک سالم نمایان شد در حالیکه آثار کبودی و ضرب بر بدن ایشان  کاملا نمایان بود. حیقوق نبی از پیامبران بنی اسراییل است که حدود ۲۶۰۰ سال پیش می زیسته و نگهبان معبد بزرگ یهودیان در اورشلیم بوده است. پدرش یشوعالیت و مادرش شونامیت بوده است. حیقوق در حدود 650 الی 700 سال قبل از میلاد مسیح (ع) در اواخر سلطنت یوشیاهو و در عصر دانیال نبی (ع) و الیاس نبی (ع) می زیسته و دانیال نبی را ملاقات نموده است . ایشان در 607 سال قبل از میلاد همزمان با سلطنت یهویاحیم و بعد از شعیا نبی به پیامبری مبعوث گردیده است.گفته شده که او در عصر خویش بعثت پیامبر گرامی اسلام را بشارت داده است. کتاب حضرت حیقوق به نام سفر سی و پنجم از اسفار عتیق در اوج فصاحت و بلاغت در ادبیات عبرانی به نگارش در آمده است.
هنگامی که بیت المقدس توسط بخت النصر پادشاه جبار کلده (بابل ) به تصرف در آمده بود به همراه عده زیادی از یهودیان از جمله دانیال نبی به اسارت سپاهیان بخت النثر در امدند و به بابل انتقال یافتند تا اینکه در سال 538 قبل از میلاد که وروش هخامنشی بابل را فتح کرد طی فرمانی دستور آزادی کلیه اسرا و زندانیان بنی اسرائیل را صادر و به مهاجرت به بیت المقدس تشویق نمود .لیکن آن حضرت پس از آزادی به اتفاق عده از پیروان خود به ایران مهاجرت کرد و در تویسرکان آن روز سکونت اختیار نمود . که پس از رحلت نیز درهمین مکان مدفون گردید.
هم اکنون تندیس حیقوق از سنگ مرمر و تصاویری از وی در مجموعه موزه واتیکان ایتالیا موجود می باشد.ساختمان فعلی آرامگاه حیقوق از بناهای تاریخی ایران و مربوط به عهد سلجوقیان در قرن هفتم هجری است. آرامگاه حضرت حیقوق (ع) در خیابان چهارباغ شهید اشرفی اصفهانی انتهای خیابان حیقوق نبی قرار دارد.  دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان در مجاورت آرامگاه حیقوق نبی (ع) تاسیس شده است. ساختمان فعلی آرامگاه حیقوق از بناهای تاریخی ایران ومربوط به دوره سلجوقیان در قرن ششم هجری است. این بنا برجی شکل و هشت ضلعی است و گنبد هرمی شکل آن ۱۶ ترک دارد. این اثر به شماره ۹۶۹ مورخ ۵۳/۲/۸ در فهرست آثار ملی ثبت شده است. در مجاورت آرامگاه امکانات محدودی جهت اسکان زائرین در نظر گرفته شده است. لازم بذکر است که آرامگاه در سال ۱۳۴۲ نیز مورد دستبرد قرار گرفته لیکن در آنموقع قبر تخریب نشده بوده.