تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

Temple historical attractions Yazd (1)

جاذبه تاریخی آتشکده یزد

در خیابان آیت الله کاشانی یزد یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی یزد که از اماکن مربوط به زرتشتیان می باشد واقع گردیده که این بنا شامل ساختمان مشجری است که در قرن اخیر ساخته شده است. ساختمان اصلی بنای تاریخی آتشکده یزد در وسط حیاط و بر بلندی قرار دارد و با درختانی همیشه سبز احاطه شده است . در محور ورودی بنا حوضی مدور و بزرگ قرار دارد که زیبایی بنا را چند برابر کرده است . البته بنای فعلی آتشکده در سال ۱۳۱۳ خورشیدی با همت و کمک مالی زرتشتیان یزد و پارسیان هندوستان احداث گردیده است و همانطور که گفته شد بنای تاریخی آتشکده یزد در وسط حیاطی بزرگ و سر سبز و بر بلندی قرار گرفته که معماری زیبای آن برگرفته از هنر معماری هخامنشیان ( در تخت جمشید ) است . یکی از ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی دلنشین این بنا بر پیشانی عمارت است که نقش (( فروهر )) جلوه گر آن می باشد .

Temple historical attractions Yazd (2)

جاذبه تاریخی آتشکده یزد یکی از برترین جاذبه های گردشگری یزد می باشد که با قدمتی چند ساله باید همیشه روشن نگهداشته شود چراکه در این محل آتش مقدس که برای زرتشتیان مقدس می باشد نگهداری و از آن مراقبت می شود و قدمت آتش آتشکده به هزار وپانصد سال می رسد. این آتش در محفظه ای بلندتر از سطح زمین درون مجمری برنجی در اتاقی نسبتا وسیع و مخصوص در میان ساختمان آتشکده به دور از باد و باران و تابش خورشید قرار گرفته و اتاقهایی برای مراسم نیایش نیز پیرامون آن طراحی شده است. اهمیت آتشکده به قدمت آتش درون آن است که گفته شده از حدود ۱۵۲۰ سال پیش تا کنون فروزان مانده و حفاظت گردیده است.