تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

تور لحظه آخری، تور ترکیه، تور ارزان، بانک اطلاعات تور

تور لحظه آخری، اطلاعات تور، تور لحظه آخری ترکیه، تور لحظه آخری استانبول، تور لحظه آخری کیش

پست ویژه تور شمال از اصفهان 25 اردیبهشت 97/ 4 شب 385،000 تومان

پست ویژه تور آنتالیا ویژه نوروز 97/ 10 شب از 4،790،000 تومان

طبقه بندی موضوعی
تور تایلند تور تایلند تور آنکارا تورآنکارا تور لحظه آخری دیتا تور، مرجع تور های لحظه آخری قیمت بلیط قطار مشهد تهران قیمت بلیط قطار مشهد تهران رزرو هتل در مشهد رزرو هتل در مشهد تور ارزان استانبول یشنهادات شگفت انگیزی برایتان داریم تور استانبول تور استانبول تبلیغ متنی جهت اطلاع از تعرفه ها کلیک کنید

Code center

دریافت تور در تلگرام

ir3166-2

معرفی جاذبه های گردشگری “آبشار جوپار”

جوپار منطقه ای در حدود شهر کرمان با آب و هوایی معتدل در تابستان است. در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر کرمان، شهر جوپار قرار دارد که در رشته کوه های مرکزی ایران قرار دارد. جوپار از طرف شمال، شرق، جنوب و غرب به کرمان، ماهان، کوه جوپار و شهر گلزار و روستای بهرامجرد احاطه می شود. منطقه ای با آب و هوایی معتدل و ییلاقی در تابستان. چشمه های زلال و چمنزار های سرسبز، به خصوص وجود بیدستان های وسیع و یخچال های طبیعی از زیبایی های این منطقه محسوب می شوند. در زمستان پناهگاهی وجود دارد که در منطقه کاسه سه شاخ توسط کوهنوردان برای آنهایی که می خواهند از آنجا بازدید کنند ساخته شده است. آلاله، آویشن، مرزن جوش و زیره معروف کرمان، زیره سیاه، از جمله گیاهان دارویی فراوان کوه جوپار می باشد.
این رشته کوه به ارتفاع ۴۱۳۵ متر دارای قله هایی متعدد به نام های سه شاخ بزرگ و کوچک، کیل جلال، بلوچی، کش و … می باشد که وجود دیواره بلند و دهلیز های ترسناک آن کوهنوردی را با وسایل حرفه ای لذت بخش می کند. یکی از زیباترین مناطق این منطقه آبشار جوپار می باشد که در دامنه های شمالی این رشته کوه و در جنوب ماهان قرار دارد و برای رسیدن به آن باید از طریق جاده ماهان به سمت روستای خندق خرپران حرکت کرد سپس تا جانپناه این کوهستان صعود کرد. ضمن اینکه آبشار جوپار فصلی در دامنه قلل سه شاخ و تل خاکی قرار داشته در میان دره ای جریان دارد.

تصاویر:

ir3166 ir3166-1  ir3166-3 ir3166-4 ir3166-5